-2.9 C
Ljubljana
sreda, 15 januarja, 2025

V novi številki Demokracije preberite intervju s Pavlom Ruparjem, pobudnikom iniciativne skupine Glas upokojencev: »Mislili so, da me bodo utišali, pa so dosegli ravno nasprotno!« 

Piše: Gašper Blažič 

Po prvem velikem protestnem shodu upokojencev v Ljubljani smo se pogovarjali z enim od pobudnikov tega shoda, nekdanjim županom Tržiča in nekdanjim poslancem Pavlom Ruparjem, ki se znova vrača v javnost. Za prvi marec tako napoveduje nov shod upokojencev (na Trgu republike v Ljubljani ob 15.00 uri) in računa, da bo prišlo še več udeležencev, tudi kmetov in pripadnikov mlajših generacij.  

DEMOKRACIJA: Poznamo vas kot nekdanjega poslanca in župana, vendar že nekaj časa niste več politično aktivni. Vseeno pa se zadnje čase pojavljate kot frontman iniciativne skupine Glas upokojencev, čeprav, kot sami pravite, niste še v pokoju. Kako to?  

Rupar: Odkrito povedano: ne vem! Res je, po operaciji raka na črevesju sem doživel še hudo pljučno embolijo, lani se je ponovila po operaciji kolka. Dvakrat sem bil na robu smrti, ko sem se zbudil iz kome, sem najprej pomislil na otroke, vnuke in potem hvaležen rekel: Bog, hvala za življenje, sedaj z njim naredi karkoli sebi v čast! Prepričan sem bil, da nikoli več ne bom aktiven, da se bom umiril do pokoja in nehal z napori, ampak očitno Bog res hoče, da delam za dobro ljudi. 

DEMOKRACIJA: Kaj je denimo razlika med Glasom upokojencev in Glasom ljudstva?  

Rupar: Glas upokojencev je res nastal kot prava ljudska iniciativa, zaradi in od ljudi, ki so se znašli v težkem življenjskem položaju! Nastala je prek družbenega omrežja, opazoval sem druge skupine ljudi, ki so zahtevali boljše plače, upravičeno so dvignili glas zase. Le upokojencev se ni nihče dotaknil, kot da jih ni, kot da želijo, da čim prej pomremo, ker smo menda le strošek državi. Pozval sem jih k akciji, da jih opazijo, in vsulo se je nešteto zahval, upanja, spodbude, da nekaj vendarle naredimo zanje! Glas ljudstva pa je umetna, lažniva tvorba Jenulla in Nike Kovač in drugih na pobudo stricev z namenom, da povzročijo kaos in zamenjajo oblast, kar jim je uspelo. Gre za dve povsem različni skupini, ljudsko in kapitalistično-levičarsko umetno tvorbo! 

Celoten intervju si lahko preberete v novi številki Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine