Piše: Sara Kovač (Nova24tv)
Iz zanesljivih vladnih virov smo izvedeli, da Golobova vlada pospešeno gradi na projektu posebne enote za varovanje Roberta Goloba, prav tako je v delu skupina za pregon sovražnega govora, ki bi delovala znotraj policije in bi nadzorovala politično konkurenco. V ozadju teh norih idej pa naj bi stal Golobov neformalni svetovalec za varnost Miloš Njegoslav Milović.
Koga se boji premier Robert Golob, se nam poraja vprašanje ob informacijah, da njegova vlada pospešeno gradi represivni aparat za zatiranje svobode govora, nato pa še posebno skupino za osebno varovanje?
Portal Požareport je že pred slabima dvema mesecema poročal, da naj bi Miloš Njegoslav Milović, nekdanji policijski specialec, danes podjetnik iz Kamnika in Golobov neuradni svetovalec za varnost, pripravljal svojo paraobveščevalno enoto, sestavljeno tudi iz pripadnikov policije. Šlo naj bi za tako imenovane “vodovodarje”, za različne tajne operacije, sestavljeno tudi iz pripadnikov Centra za varovanje in zaščito pri generalni policijski upravi. Center za varovanje in zaščito sicer varuje Goloba in druge slovenske politike, ki jim – zaradi funkcije – pripada posebno policijsko varovanje. Sedaj nam je več virov iz vladnih soban potrdilo, da je prav na priporočilo Milovića v delu posebna enota za osebno varovanje premierja Goloba. Ta naj bi bila sestavljena iz 15 ljudi.
Viri pravijo, da naj bi Milović, ki ga kličejo tudi “Negola”, po dogovoru z Bojanom Omanom, vodjo CVZ, izbral šefa (p)osebne varnosti Roberta Goloba in potem še ostale policiste – varnostnike. In vsaj nekatere od teh naj bi Milović nagovarjal, ali so pripravljeni tudi na kakšne dodatne posle, kjer so potrebne specialne veščine, kakor v prostem času. Ko naj bi Milović želel med svoje vodovodarje vključiti tudi Sovo, pa naj bi ga zavrnil sedanji vršilec dolžnosti direktorja Sove Joško Kadivnik, ki ga je na to funkcijo 2. junija letos imenovala Golobova vlada. Kadivnik naj bi Milovića zavrnil zato, ker je karierni obveščevalec in se menda ne želi politično opredeliti ter vmešavati v politično-obveščevalne paraoperacije.
Poleg tega je v nastajanju še skupina za pregon sovražnega govora, ki bi, pozor, delovala kot enota znotraj policije. Vse to pa je seveda krinka za pregon politične konkurence in zelo nevarna zadeva, kar bi moralo zaskrbeti slehernega državljana. Podobne skupine za boj proti sovražnemu govoru in celo zanikovalcem podnebnih sprememb že obstajajo v Kanadi in Franciji, imajo pa bistveno večja pooblastila kot običajna policija