Piše: M. B.
V novi številki revije Demokracija razkrivamo, da so vidni podporniki Gibanja Svoboda, ki ga vodi Robert Golob, bolj naklonjeni ruskemu diktatorju Vladimirju Putinu kot zahodnoevropskim integracijam. Pišemo o razlogih za nenavaden volilni izid in zelo drugačno sestavo Državnega zbora Republike Slovenije. Pod drobnogled smo vzeli, kaj je Robert Golob obljubljal ljudem pred volitvami, in ugotovili da predvsem pot v revščino! A kljub temu so ga ljudje izvolili. Razumi, kdor more! Objavljamo intervjuja z evropskim poslancem dr. Milanom Zverom in publicistom Milanom Gregoričem. Z Demokracíjo bóste védeli vèč!
Med političnimi podporniki in privrženci zmagovalca volitev Roberta Goloba in Gibanja Svoboda najdemo več takih, ki so naklonjeni tudi Putinovi Rusiji. Med njimi najbolj izstopata ljubljanski župan Zoran Janković in »šef« globoke države Milan Kučan. Povezave med Golobom in Putinom najdemo tudi med člani njegove stranke, hkrati pa ima Golob podobno retoriko.
Ob izbruhu vojne v Ukrajini je Janez Janša ostro obsodil Putinovo agresijo in odločno podprl Ukrajino v njeni obrambi pred močnejšim in večjim sovražnikom. Bil je med prvimi državniki, ki so odpotovali v ukrajinsko prestolnico Kijev, kjer so se sešli z ukrajinskimi oblastmi in pokazali ukrajinskemu narodu, da ni sam. Obisk četverice državnikov v Kijevu je odmeval tudi v tujih medijih, ki pa so se po volitvah v Sloveniji v povezavi z našo državo spraševali predvsem to, kdo je Robert Golob. Med drugim se zdi, da je med privrženci, podporniki in celo člani stranke Gibanje Svoboda letošnjega zmagovalca volitev kar nekaj ljudi, ki so naklonjeni Putinovemu režimu ali v prijateljskih odnosih z zdajšnjimi ruskimi oblastmi. Od tistih, ki nočejo vrniti Putinovih odlikovanj, do tistih, ki so redno obiskovali Moskvo.
Celoten članek preberite v reviji Demokracija!
V tokratni reviji Demokracija preberite še:
V hramu demokracije po novem le pet strank
Prihodnji sklic DZ bo precej drugačen od dosedanjega že zaradi števila strank, ki jih bo odslej precej manj. Tako se iz DZ poslavljajo stranke SNS, SMC (oz. Konkretno), DeSUS, LMŠ in SAB, od dosedanjih parlamentarnih strank pa ostajajo SDS, NSi, SD in Levica. Po nedavnih parlamentarnih volitvah je znana okvirna sestava parlamenta. V DZ so se uvrstili vsi predsedniki parlamentarnih strank: Robert Golob (GS), Janez Janša (SDS), Matej Tonin (NSi), Tanja Fajon (SD) in Luka Mesec (Levica).
Nepravilnosti in razlogi za nenavaden volilni izid
Predsednik slovenske vlade in stranke SDS Janez Janša je po državnozborskih volitvah podal koncizno analizo, v kateri je izpostavil nepravilnosti, ki so se dogajale, pa tudi razloge za nenavaden izid volitev. Zanimivo vlogo pa je odigrala tudi visoka volilna udeležba. Aktualni premier se je najprej dotaknil sestave volilnih odborov. Kot je zapisal na Twitterju, je Državna volilna komisija (DVK), ki jo vodi direktor Dušan Vučko (nekdanji poslanec stranke LDS), za letošnje državnozborske volitve s preglasovanjem odločila, da pri sestavi volilnih odborov ne upoštevajo dosedanjega tolmačenja zakona, po katerem je možnost predlaganja članov proporcionalna glede na zastopanost strank v Državnem zboru Republike Slovenije.
Kaj je obljubil Robert Golob? Pot v revščino!
Spremembe zakona o dohodnini, višje davke in nižje plače, nepremičnine je mogoče še bolj in več obdavčiti, samostojne podjetnike je treba priviti. To je tisto, kar smo si najbolj zapomnili iz predvolilnih obljub Roberta Goloba, predsednika stranke Gibanje Svoboda, ki je na teh volitvah dobil največ glasov. »Jaz ne potrebujem dodatnih tisoč evrov, zato je dohodninska reforma napačna. Obrniti jo moramo na glavo,« je na enem od soočenj izjavil Golob. S tem je le potrdil tisto, čemur smo bili v zadnjih mesecih priča v državnem zboru, ko so poslanci iz koalicije KUL nasprotovali temu, da bi zaposleni prejemali višje neto plače.
Intervjuji: Milan Zver, Milan Gregorič in Scott Howard
Z evropskim poslancem, politologom in enim najbolj prepoznavnih predstavnikov Slovenske demokratske stranke dr. Milanom Zverom smo se pogovarjali o rezultatih državnozborskih volitev, ki so potrdili, da Slovenija še zdaleč ni normalna evropska država. Med drugim pravi, da se »sprega stare Udbe in partijskih vrhov dela norca iz strankarske demokracije« in da »urbana plemena vladajo slovenski civilni družbi«. Ob tem opozarja tudi na zunanjepolitično dimenzijo Golobove zmage: »Janez Janša je ob tej brutalni agresiji na Ukrajino postavil našo državo na pravo stran zgodovine. Bojim se, da bo Golob z omrežjem, ki ga je postavilo na vrh, obudil tesne stike s Putinovim režimom.« V reviji Demokracija objavljamo tudi intervjuja s komentatorjem in publicistom Milanom Gregoričem ter poznavalcem Georga Sorosa in njegove »odprte družbe« Scottom Howardom.
Uničenje cerkve sv. Jožefa nad Tržičem
Potem ko so partizani med drugo svetovno vojno pri Tržiču na Gorenjskem požgali razkošni Bornov dvorec sv. Katarine v Puterhofu, tamkajšnjo šolo in planinski dom na Kofcah skupaj s kapelo ob njem, je leta 1959 v »skrivnostnih okoliščinah« ogenj uničil še cerkev sv. Jožefa nad Tržičem. V Sloveniji je sv. Jožefu posvečenih 27 cerkva: narodno svetišče, devet župnijskih in 17 podružničnih cerkva ter petnajst kapel. V ljubljanski nadškofiji je sv. Jožefu posvečeno narodno svetišče Sv. Jožef v Ljubljani, dve župnijski in pet podružničnih cerkva. Med njimi je tudi podružnična cerkev sv. Jožefa, ki je pozidana nad mestom Tržičem.
Mag. Tadej Ian: Dežela neumnih in norih
Nekaj gnilega je v deželi … slovenski. To, kar se je zgodilo na slovenskih državnozborskih volitvah, je bizarno in se v normalnih demokracijah ne dogaja. Namen tega prispevka ni zlivanje žolča zaradi rezultata volitev. Prav tako ni namen naslova žaljenje dela slovenskih volivcev, ki so za naslednja štiri leta izbrali, kar so izbrali.
Namen članka je umestiti rezultat volitev v širši demokratični kontekst in objektivno utemeljiti, da je večina slovenskega volilnega telesa na volitvah ravnala neumno oz. noro. Drži, da imajo v demokraciji volivci vedno prav.
Ruski rezervni načrt se ne odvija po pričakovanjih
Ruski predsednik Vladimir Putin izgublja živce, saj se ruska invazija na Ukrajino se ne odvija po njegovih pričakovanjih. Izgube v ljudeh in materialu načenjajo rusko vojsko. Režim je našel grešne kozle za svoje napake med oficirji. Prek spletnih trolov Kremelj prikrito grozi z uporabo jedrskega orožja. Potekla sta že dva mesece, odkar se je začela »tridnevna« ruska vojaška operacija za »denacifikacijo« Ukrajine. Trditev, da gre za denacifikacijo države, ki ima na čelu predsednika judovskega rodu, je sicer absurdna, a boljševiki so znani po svojih absurdnih floskulah, s katerimi so opravičevali svoje zločinske poteze.
Migracije spodkopavajo demokratično voljo naroda
Množične migracije spodkopavajo voljo ljudstva. Priseljenci glasujejo le za svoje interese in jim ni mar za preostalo družbo. To se je pokazalo tudi na volitvah v Franciji. Muslimani so množično glasovali za Macrona, samo da bi preprečili zmago Marine Le Pen. Na nedavnih predsedniških volitvah v Franciji naj bi bilo veliko število tamkajšnjih muslimanov glasovalo za Emmanuela Macrona, novega starega predsednika Francije, ki je tudi ljubljenec globalistov. Bruselj, ki se je bal tako zmage konservativne Marine Le Pen kot tudi vnovične zmage Janeza Janše v Sloveniji, si je oddahnil, medtem ko so osrednji mediji hiteli poročati o dvojni zmagi za »demokracijo« v Evropi.
Vabljeni k branju aktualnih, zanimivih in analitičnih kolumn!
Vabljeni k nakupu Demokracije! Z njo boste vedeli več!