9.1 C
Ljubljana
nedelja, 17 novembra, 2024

Masleševe diplome še vedno nikjer na spregled – zakaj se sklicuje na to, da je bila uničena v vojni?

Piše: P. G.
Kot kaže, sage o menda izgubljeni diplomi iz prava, ki bi jo moral pokazati vrhovni sodnik in nekdanji predsednik vrhovnega sodišča Branko Masleša, še nekaj časa ne bo konec. 
Gre namreč za zgodbo o tem, kako kvalificirani so v resnici sodniki in tožilci, ki Slovenkam in Slovencem krojijo življenje. Še zlasti po izpustitvi t. i. balkanskih bojevnikov je to vprašanje izjemnega pomena. Sploh zato, ker se Masleša izgovarja na vojno v BIH in uničenje diplome.
Vendar pa vojna v BIH in posledično domnevno uničenje diplome sploh nista relavantni. Masleša je (bi) moral že leta 1980, ko se je kot sodnik zaposlil v Kopru, pokazati tako diplomo kot tudi dokazilo o pravosodnem izpitu – kje ga je opravljal, lahko samo ugibamo (če ga sploh je). Če diploma obstaja, bi moralo dokazilo o njej obstajati na koprskem sodišču, kjer bi morali imeti shranjene vse podatke, saj se podatke o zaposlitvi hrani najdlje.
Glede na to, da se zadnja leta precej govori o kupovanju diplom v BiH, pa bi veljalo z zakonitimi možnostmi preprečiti ali še bolje identificirati in razkriti morebitno falsificiranje, v kolikor bi do njega prišlo. Potem ne bi šlo več za eno osebo, ampak za sistemsko zadevo. Vse navedeno je seveda le predpostavka.
Sicer pa je znano, da so v času po drugi svetovni vojni slovenski sodni sistem krojili zvesti člani komunistične partije, večinoma brez pravniške izobrazbe. Tudi v sedanjem času bi lahko med tožilci našli tudi kakšnega nekdanjega avtomehanika…

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine