1.5 C
Ljubljana
petek, 15 novembra, 2024

Francoske predsedniške volitve prvič v zgodovini dobile muslimanskega kandidata

Piše: A. S.

Eden izmed razlogov, da levičarske stranke v Evropi in na Zahodu podpirajo množične migracije, je uvoz novih volilcev. Levičarji upajo, da bodo migranti iz tretjega sveta glasovali za njihove stranke, vendar pa so se pri tem malce ušteli, saj v zadnjih letih migranti, namesto da bi volili izključno leve stranke, ustanavljajo kar svoje.

V več evropskih državah tako obstajajo islamistične politične stranke, sedaj pa je prvič v zgodovini musliman napovedal tudi kandidaturo na francoskih predsedniških volitvah, ki bodo naslednje leto spomladi. Gre za ustanovitelja in vodjo stranke Demokratična zveza muslimanov v Franciji, Nagiba Azerguija. Svojo kandidaturo je Azergui napovedal v video posnetku, objavljenem na islamističnem novičarskem portalu oumma.com. Ob tem je Azergui hvalil dve prepovedani ekstremni islamistični skupini in označil Francijo za »bolno« republiko, ki tone v splošno dekadenco. Sicer ravno tovrstna dekadenca, ki povzroča propad moralnega tkiva družbe, med drugim omogoča zaradi apatičnosti in izgube nacionalnega ponosa pri evropskem prebivalstvu tudi množične migracije, oziroma jim utira prosto pot.

Azergui je sicer namesto moralne dekadence v svojem govoru omenjal predvsem primere porasta revščine in vse večjega brezna med bogatimi in revnimi. Kritičen pa je bil tudi do javnega zdravstva. Govoril je tudi o kršenju temeljnih pravic, pri tem pa je izpostavil ravno dve radikalni islamistični organizaciji, Francosko »protiislamofobično« organizacijo CCIF in skupino Barakacity, kateri je francoski notranji minister zaradi širjenja ekstremnih islamističnih nazorov prepovedal. V Franciji je bila sicer prepovedana tudi domoljubna Generacija identitete, kar je boljši primer kršenja temeljnih pravic, kot pa je to prepoved organizacij tujcev, ki širijo verski ekstremizem.

Julija 2021 je bilo sicer v regionalnih in provincijskih volitvah izvoljenih kar 747 kandidatov Demokratične zveze muslimanov v Franciji. Azergui je seveda napadel tudi politike iz družine Le Pen in Érica Zemmourja, ki je zaenkrat še neuraden kandidat predsedniških volitev in močno nasprotuje islamizaciji in množičnim migracijam. Azergui je tako izjavil, da je, po desetletjih politike, na katero naj bi vplivala družina Le Pen, Zemmourjeva »ekstremistična norost« zadala francoski republiki zadnji udarec. Musliman Azergui, ki sicer hvali islamistične organizacije, je mnenja, da gre v tem primeru za »nadvse nevaren« ekstremizem. Dodal je, da se je treba na takšno »sovraštvo« odzvati tako, da se omogoči zatiranim, francoskim muslimanom in razočaranim državljanom, da bodo tudi oni slišani.

Demokratična zveza muslimanov v Franciji se prav tako namerava udeležiti naslednjih parlamentarnih volitev s približno sto kandidati.

Vse skupaj rahlo spominja na počasno uresničevanje romana Podreditev, francoskega pisatelja Michela Houellebecqa, v katerem s podporo levice in zaradi apatičnosti in dekadence francoske družbe na volitvah v Franciji zmaga »zmerna« islamistična stranka.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine