Piše: Luka Perš / Nova24tv.si
Razkrivamo sporna dejanja bosanske obveščevalne službe OSA Osmana Mehmedagića. V slovenskem medijskem kartelu v službi tranzicijske levice so pompozno poročali o izgonu slovenskega državljana Roka Snežiča iz Bosne in Hercegovine. Večina novic o Snežiču izkazala za konstruirane laži v katerih sta sodelovala Mehmedagić in njegov znanec, Drago Kos.
V Bosni in Hercegovini ima direktor bosanske obveščevalne službe privilegij, da lahko na njegovo osebno pobudo izžene iz BiH katerega koli prebivalca. Ni pomembno, ali je prebivalec BiH naredil kaj narobe ali ne. Medijski navijači radikalne levice v Sloveniji tega niso omenili niti enkrat. Ob tem so zelo sramežljivo zapisali, da proti Roku Snežiču v BiH ne tečejo sodni postopki.
Lažnivo gonjo za slovenskim državljanom je organiziral Drago Kos s pomočjo svoje partnerice, urednice informativne oddaje 24 ur Tjaše Slokar Kos na največji slovenski komercialni televiziji POP TV. V glavnih vlogah sta poleg Mehmedagiča še novinar Avdo Avdić s svojim medijem Istraga. A smo kaj kmalu razkrili, da je prav Slokar-Kosova ena izmed sodelavk tega medija. Po našem razkritju je podatek hitro izginil iz spletne strani Istrage. V nadaljevanju boste izvedeli, kdo je Osman Mehmedagić.
Mehmedagić deluje po klasičnih tehnikah UDBE
Dne 19.11.2015 je bil Osman Mehmedagić imenovan za direktorja OSA. Na spletni strani ne skrivajo niti podatka, da je deluje v varnostno obveščevalnem sektorju že od leta 1984. Zato vas ne sme čuditi, če je Mehmedagić podmazan z vsemi udbovskimi prijemi in sodeluje s ključnimi operativci vplivnih centrov moči iz Slovenije. V našem mediju smo že velikokrat izpostavili, da je Drago Kos eden ključnih operativcev na terenu za vplivne politične posameznike bivšega režima. Mehmedagić in Kos sta že dolgoletna znanca in prijatelja. V preteklosti se je bosanski šef obveščevalcev soočil z nekaj sodnimi procesi.
Kot primer prekoračitve pooblastil direktorja obveščevalne službe predstavljamo zgodbo Bećira in Albana Kelmendija, ki sta v BiH vodila uspešno podjetje Adolado. Oba imata že več kot štiri leta prepoved vstopa v državo. Oba sta žrtvi Mehmedagičevih prijemov. Oba še do danes ne vesta, zakaj bi bila sploh nevarna za državo. Alban Kelmendi je dobil prepoved vstopa v BiH za obdobje štirih let. Kljub temu, da je odločba že zdavnaj potekla, se žal v BiH ne more več vrniti. V izjavi za bosanski medij Patria je Bečir Kelmendi izjavi, da so vedno delovali po zakonih. Nikoli ni imel težav z zakonodajo, letno je ustvaril več milijonov bosanskih mark dobička. Ob tem je redno plačeval davke, pa tudi plače zaposlenim. Zato se mu zdi zelo čudno, da so ga razglasili za grožnjo nacionalni varnosti. “Zelo me boli, če me uvrstite med kriminalce ali teroriste,” je nad situacijo šokiran Bećir Kelmendi.
Kdo bo odgovarjal za poslovno škodo nemočnih bosanskih podjetnikov?
Ker nista dobila jasnega pojasnila, se je Alban odpravil v Bosno. Na meji ga niso spustili v državo z obrazložitvijo, da obstajajo podatki varnostnih agencij. Prav to razkriva anomalijo v sistemu BiH. Zaradi subjektivnih in političnih zamer lahko posamezniku uničiš vse, kljub temu, da ni naredil prekrška v Bosni in Hercegovini. V tem konkretnem primeru pa so posledice tajnega znanja OSA veliko večje od osebne tragedije tistih, ki jim je bil ukrep izrečen. Odločitev Mehmedagiča je ogrozila obstoj 90 zaposlenih v podjetjih, ki jih je imela družina Kelmendi. Na svetovnem spletu smo opazili nekaj medijskih diskreditacij Kelmendijevih, a so bile vse umetno ustvarjene z namenom blatenja dobrega imena Kelmendijevih.
Čampara razkril sporno Mehmedagičevo delovanje, OSA je postala politična policija stranke SDA Bekira Izetbegoviča
Minister za notranje zadeve v Federativni republiki Bosni in Hercegovini Aljoša Čampara je pričal na sodnem procesu proti direktorju bosanske obveščevalne službe (OSA) Osmanu Mehmedagiću. Na sojenju je Čampara dejal, da je Mehmedagić privatiziral agencijo in jo podredil političnim interesom Stranke demokratične akcije (SDA) Bakira Izetbegovića poroča Dnevni avaz.
Notranji minister Bosne in Hercegovine je med drugim povedal, da se mu ne zdi normalno, da direktor OSA sodeluje pri kadrovski politiki stranke SDA. Opozoril je na močno povezanost vodstva stranke SDA in Mehmedagića. Čampara je povedal, da ga je njegova svetovalka Mirela Bubalo seznanila s podatkom, da sta dva uslužbenca OSA zoper Mehmedagića vložila anonimno kazensko prijavo. Prav Mehmedagić je preko portala Istraga.ba nastavil izmišljeno afero Čampari. To je storil dežurni Mehmedagićev novinar Avdo Avdić. V prostem času je Avdić osrednji bosanski dopisnik za kreiranje afer na račun sedanje vlade za potrebe medijskega kartela v Sloveniji.
Bosanski notranji minister Čampara je povedal, da je bil žrtev medijske diskreditacije Avdića zaradi opozarjanj na nezakonitosti Mehmedagića. Na procesu je govorila tudi Bubalova. Dodala je, da jo je po objavi njene identetite v medijih z očitki, da je vložila kazensko ovadbo proti zaposlenim na OSA, strah. Na sojenju je dejala, da je bila kot agentka OSE razkrinkana. S tem je bilo ogroženo njeno življenje. Vse to je storil Mehmedagić s pomočjo Avdića. Sledila so različna grozeča sporočila, med drugimi tudi, da bi jo morali posiliti in ubiti. Vse to bi naj Bubalovi počeli ljudje blizu Mehmedagića in stranke SDA.