21.6 C
Ljubljana
nedelja, 22 septembra, 2024

Miloš Njegoš Milović odkrito: Aleksander Čeferin je prepovedal objavo članka v Večeru; zaradi navzkrižja interesov na udaru tudi njegov brat

Piše: G. B. 

Se še spomnite afere z Golobovim varovanjem? Takrat se je kot eden od akterjev pojavljal Miloš Njegoš Milović, ki je bil nato obsojen na zaporno kazen. Po nekajkratnih poskusih, da bi se izognil zaporu, je Milović danes sporočil, da bo kazen začel prestajati naslednji teden v Kopru. 

Miloš Njegoš Milović je nekdanji policijski specialec, ki je varoval Janeza Drnovška, nato pa je ustanovil podjetje za varovanje, ki je poslovalo tudi z Gen-I, ko je slednjo vodil Robert Golob. Slednji pa ga je nato “po domače” pripeljal še v vlado, kar je bil med drugim tudi razlog za Golobov spor z notranjo ministrico Tatjano Bobnar. Njene navedbe so postale tudi osnova za postopek KPK proti Golobu, ki je bil nekaj časa zamrznjen, sedaj pa se bo znova nadaljeval.

Obremenil prvega moža Uefe

Milović se je glede na medijske navedbe o njegovem zaporu sedaj odzval z izjavo, v kateri je razkril nenavadno prakso prvega moža Uefe Aleksandra Čeferina, sicer tudi znanega odvetnika in dolgo časa tudi hišnega odvetnika družine Janković.

Izjavo Milovića objavljamo v celoti:

Glede na to, da sem danes s strani mnogih medijev v Republike Slovenije prejel prošnje za izjavo glede poročanja časnika Večer v zvezi z začetkom prestajane moje zaporne kazni v Zavodu za prestajanje kazni zapora Koper, potrjujem, da bom v naslednjem tednu pričel s prestajanjem zaporne kazni.

Glede navedb v časniku Večer želim samo še dodati, da sem bil obsojen za domnevno kaznivo dejanje, ki naj bi ga storil v času, ko sem bil kot odvetniški pripravnik pod mentorstvom Aleksandra Čeferina zaposlen v Odvetniški družbi Čeferin. Sem tako sploh prvi odvetniški pripravnik, ki je bil obsojen za kaznivo dejanje, ki naj bi ga storil pri opravljanju svojega dela v odvetniški pisarni, pri sodelovanju s takratnima poslovnima partnerjema odvetniške pisarne g. Nihadom Bešićem in podjetjem SŽ ŽGP d.d., s katerim Odvetniška družba Čeferin še danes poslovno sodeluje.

V zvezi s to zadevo bi moral biti dne 16.03.2024 v Večeru objavljen članek novinarjev Damijane Žišt in Mateja Grošlja, vendar je bila objava članka prepovedana zaradi intervencije Aleksandra Čeferina. O navedenem vmešavanju v svobodo medijev sem dne 21.03.2024 obvestil preiskovalno komisijo Državnega zbora, ki pa na navedeno kršitev ustavnosti in zakonitosti do danes ni reagirala. V prilogi vam posredujem moj dopis Državnemu zboru z dne 21.03.2024, skupaj z neobjavljenim člankom novinarjev Damijane Žišt in Mateja Grošlja. V kolikor se boste sklicevali na vsebino neobjavljenega članka, vas prosim, da predhodno pridobite soglasje omenjenih novinarjev, saj gre za njuno avtorsko delo.

V primeru, da boste poročali o tej zadevi pričakujem, da boste omenili, da bom pričel s prestajanjem, 18 mesečne zaporne kazni zaradi kaznivega dejanja, ki naj bi ga storil kot odvetniški pripravnik pod mentorstvom Aleksandra Čeferina, v času moje zaposlitve v Odvetniški družbi Čeferin.

S spoštovanjem, Miloš N. Milović

Na udaru tudi Rok Čeferin

Ob tem velja spomniti na še eno sporočilo, ki je v javnost prišlo danes, vendar neposredno ni povezano z Aleksandrom Čeferinom, ampak z njegovim bratom Rokom Čeferinom, sicer ustavnim sodnikom. Gre za to, da je Peter Gregorčič, nekdanji predsednik Programskega sveta RTV Slovenija, vložil na KPK poizvedbo za ugotavljanje navzkrižja interesov.

“3. maja 2024 sem dr. Roka Čeferina prijavil KPK zaradi očitnega nasprotja interesov. Izkazalo se je namreč, da je Čeferin sodnik poročevalec v zadevi za presojo ustavnosti novele Zakona o RTV Slovenija, ki jo je na Ustavno sodišče vložil Državni svet. Zahteva Državnega sveta je vsebinsko enaka naši pobudi za presojo ustavnosti iste novele, o kateri Ustavno sodišče odloča absolutno prednostno že leto in devet mesecev. V tej zadevi je Ustavno sodišče sodnika Čeferina izločilo iz obravnavanja in odločanja zaradi konflikta interesov. V spis zadeve smo namreč na njegovo zaprosilo, ko je bil še sodnik poročevalec v naši zadevi, vložili pravno mnenje, ki ga je pripravila odvetniška družba Čeferin in partnerji, katere solastnik je tudi sodnik Čeferin. Čeprav je sodnik Čeferin v vsebinsko enaki zadevi že izločen, mu je Ustavno sodišče 7. decembra lani dodelilo poročevalstvo v zahtevi Državnega sveta. Gre torej za očiten in nedvomen obstoj okoliščin nasprotja interesov, kot jih opredeljuje Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije,” je v izjavi za javnost zapisal Gregorčič.

KPK se na poizvedbo še vedno ni odzvala, je še zapisal Gregorčič.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine