13.3 C
Ljubljana
četrtek, 7 novembra, 2024

»Veliko ljudi, ki delajo za institucije EU, uživa mamila,« pravi bruseljski politik; v kar devetih od desetih stranišč v Evropskem parlamentu so našli sledi kokaina

Piše: Janja S.

Zaposleni in institucijah EU protestirajo proti preselitvi v bruseljsko sosesko, kjer je veliko migrantov in več kriminala. Toda bruseljski je med sestankom za zaprtimi vrati dejal, da se zaposleni in funkcionarji EU nimajo kaj pritoževati, ker tako ali tako uživajo mamila. Zato ne bi smeli imeti nobenih pripomb, da bi se preselili v sosesko, ki je znana po zelo živahni trgovini z drogami, poroča RemixNews.

»Veliko ljudi, ki delajo za evropske institucije, uživa droge,« je pripomnil Pascal Smet, sekretar za urbanistično načrtovanje ter evropske in mednarodne odnose v bruseljski regiji. To je dejal 23. januarja med srečanjem z Uradom Evropske komisije za infrastrukturo in logistiko v Bruslju (OIB), ki nadzira stanovanja za osebje EU.

Smet se je odzval na kritike sindikatov, ki zastopajo zaposlene v institucijah EU. Ti se upirajo preselitvi v Noorderwijk, ki je blizu železniške postaje Bruselj-Sever v soseski Schaerbeek, kjer je veliko migrantov.

Sindikati nasprotujejo predlogu in trdijo, da bi bili delavci EU v Noorderwijku izpostavljeni višji stopnji kriminala in drog. Smet pa je te argumente zavrnil in dejal, da se uslužbenci EU in politiki sami vdajajo drogam, zaradi česar je hinavsko obsojati ljudi v soseščini. Navedel je tudi, da je kokain priljubljen med delavci EU.

»V okrožju Schuman se prodajajo droge in verjetno ne iste droge kot v Noorderwijku, ampak nekoliko bolj bele,« je dejal in imel v mislih kokain. V okrožju Schuman se trenutno nahaja večina evropskih institucij.

Predstavniki sindikata Renouveau & Démocratie so bili nad pripombami zgroženi. »Ne razumem, kaj je mislil,« je dejal predsednik sindikata Cristiano Sebastiani.

Na vprašanje Politica, kaj misli s temi izjavami, je Smet odgovoril, da so bile delno izrečene v šali. »Pravkar sem rekel, da so še drugi kraji v mestu, kjer se prodajajo mamila. Smo eno mesto. Ni sosesk, ki pripadajo prebivalcem Bruslja, in sosesk, ki pripadajo Evropejcem,« je dejal.

Leta 2005 so nemški novinarji pri pregledu 46 stranišč v Evropskem parlamentu  ugotovili, da so v 41 straniščih sledi kokaina. In količina kokaina najdena na straniških je bila zelo velika. Glede na to, da imajo evropski poslanci lastna stranišča v svojih pisarnah, kar pomeni, da so bili vsi zaposleni EU, ki so morda uživajo kokain v straniščih, najverjetneje mlajši člani osebja evropskih poslancev.

 

 

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine