Piše: Domen Mezeg (nova24tv.si)
“Izid ameriških volitev je morda najpomembnejši dogodek v zadnjem deset- do petnajstletju. Gre namreč za zmago, ki ni politična zmaga, ampak zmaga v kulturni državljanski vojni, ki divja v ZDA,” meni konservativni mislec Andrej Lokar, ki doda, da bo izpeljava reform lahko pomenila spremembo sveta.
Na nedavnih predsedniških volitvah v ZDA je slavil nekdanji predsednik Donald Trump. Že pred svojo izvolitvijo je napovedal korenite spremembe na različnih področjih, po izvolitvi pa so njegovi govori v javnosti še bolj odmevali. Uveljavilo se je prepričanje, da bi izvolitev Kamale Harris pomenila določeno nadaljevanje politike aktualnega predsednika Joeja Bidna, ohranjanje utečenega stanja, medtem se je v primeru Trumpove izvolitve pričakovalo bistveno večje spremembe.
Komentar konservativnega misleca Andreja Lokarja:
“Izid ameriških volitev je morda najpomembnejši dogodek v zadnjem deset- do petnajstletju. Gre namreč za zmago, ki ni politična zmaga, ampak zmaga v kulturni državljanski vojni, ki divja v ZDA. To ni zmaga republikanske stranke, ampak zmaga nekega širšega gibanja, ki hoče zelo preprosto konsolidirati temelje zahodne civilizacije, ki jih poskuša kultura izbrisa ukiniti. Seveda je treba to zmago razumeti v kontekstu zmage tudi drugih konservativnih strank na Zahodu. Še enkrat: gre za moralno zmago, ki govori o tem, da si ljudje želijo tradicionalne etike. Vpliv na zahodno civilizacijo bo zelo velik, toda proces bo treba izpeljati do konca, ker se bodo sile izbrisa potuhnile in se pokazale v neki čisto novi preobleki. Zato je treba proces reform izpeljati do konca. Glede Slovenije bo seveda Trumpova zmaga vplivala na volitve, zato pa lahko pričakujemo reakcijo globoke države in vseh njenih izpostav, ki se bodo naslonile na mednarodni okvir, ki temu nasprotuje. Kateri bo ta okvir, pa je odvisno od Trumpove zunanje politike.
Uničenje cenzorske mašinerije bo seveda vplivalo na vse scene, bo pa tudi izzvalo srdite reakcije v ZDA. Trumpova zmaga je po Reaganu in Thatcherjevi prva plebiscitarna zmaga desnice v boju z neomarksizmom, ki se je rodil leta 68. Zdaj bo sledil protinapad kulture izbrisa in celotne medijske, pravne, morda celo vojaške in obveščevalne mašinerije. Če bo njegova administracija vzdržala, bo lahko po prvem sunku protinapada izpeljal reforme, ki bi lahko spremenile svet. To bo seveda vplivalo tudi na razmere pri nas, vendar tudi pri nas divja latentna državljanska vojna, zato pričakujem, da se bodo sile destrukcije resetirale in bo zato odvisno od nas, od našega angažmaja, ali jim bomo to dovolili ali ne.
Na spremembe glede ideologije spola lahko vpliva samo ustrezna zakonodaja. Slednjo pa lahko izpelješ le konsenzualno, se pravi, da moraš ljudi prepričati. To ni tako težko, vendar tudi v tem primeru gre za reforme, ki jih lahko izpelje le stabilna vlada. Zato mora slovenska desna sredina ustvariti ŽE ZDAJ strankarsko, civilnodružbeno, gospodarsko, znanstveno, kulturno, da, tudi versko koalicijo, močno moralno gibanje, ki bo omogočilo uskladitev zakonodaje z najširšim konsenzom. Samo tako bo mogoče te pridobitve tudi ubraniti, saj bo temu sledilo obdobje radikalizacije. Kultura izbrisa ve, da je to mogoče zadnja priložnost v zgodovini, da prevzame popolno oblast in popolnoma sprevrže potek naše civilizacije. Zato bo šla na vse ali nič. Temu pa se lahko zoperstavi samo močno gibanje.”