5.3 C
Ljubljana
sobota, 21 decembra, 2024

Joachim Paul: AfD je izbira tistih, ki se v lastni državi počutijo kot tujci

Piše: Álvaro Peñas

Joachim Paul je od leta 2016 poslanec v deželi Porenje-Pfalz in predstavnik za izobraževanje in digitalizacijo. Od leta 2019 do 2022 je bil član zveznega izvršnega odbora AfD. Že vrsto let podpira nemške manjšine v Srednji in Vzhodni Evropi ter redno piše za revijo Freilich (Avstrija) in tednik Junge Freiheit (Berlin). Pred kratkim je dal naslednji intervju.

Zakaj bi moral nemški konservativec voliti AfD?

AfD je edina stranka, ki se politično bori proti množičnemu priseljevanju v Nemčijo in je prva izbira vseh, ki se v lastni državi počutijo kot tujci. Naša mesta se radikalno spreminjajo v smeri kaosa, multikulturalizma in nasilja nad avtohtonimi Nemci. Vse druge stranke ne želijo spremeniti Merklove politike odprtih meja. Vsak mesec v Nemčijo prispe več migrantov, kot je prebivalcev velikega mesta, kar povzroča resne napetosti.

Vendar to ni edini razlog, zakaj vse več konservativcev voli AfD. Tako imenovane “krščanskodemokratske” stranke nimajo težav z idejami radikalne levičarske stranke Zelenih, ki v sebi skriva zelo ekstremistične elemente. Ne uspejo se zoperstaviti progresivni ideologiji spola. Dejansko CDU (Krščansko-demokratska unija Nemčije) in CSU (Krščansko-socialna unija na Bavarskem) zelo dobro sodelujeta pri oblikovanju vlad v zveznih deželah z Zelenimi in ne bi imeli težav s tem tudi na zvezni ravni.

Po zadnjih javnomnenjskih raziskavah je AfD z 20 % glasov druga največja politična sila v Nemčiji in prehiteva socialdemokrate (SPD). Zakaj ta rast?

Načeloma je rast AfD posledica več dejavnikov, ki so se razvili hkrati. Po eni strani je množično priseljevanje iz meseca v mesec hujše in ljudje so vse bolj naveličani te politike. Mnogi prihajajo k nam, ker zdaj vidijo, da je bilo odpiranje meja leta 2015 velika napaka in želijo, da se to takoj spremeni. Po drugi strani pa želijo Zeleni v vladi preoblikovati nemško gospodarsko življenje in želijo navadne ljudi prisiliti, da zamenjajo svoje ogrevalne sisteme, kar pomeni velike stroške za davkoplačevalce. Sotočje teh dveh dejavnikov je spodbudilo podporo AfD.

Nadaljevanje preberite TUKAJ.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine