-1.5 C
Ljubljana
sobota, 23 novembra, 2024

Poljska ščiti ženske

Piše: kulturnimarksizem.si

Mediji in liberalne stranke Poljsko pogosto prikazujejo kot ultrakonservativno državo, kjer vlada verskih fanatikov omejuje pravice žensk in manjšin. Gre za patriarhalni in zatiralski režim, v katerem so ženske deležne vseh vrst zlorab.

Distopija, kakršna je prikazana v priljubljeni seriji “Zgodba o služkinji”, ki se mimogrede pogosto uporablja v protestnih akcijah poljskih skrajno levičarskih feminističnih skupin. Vendar pa je vsa ta propaganda le velika laž. Poljska je za moške, ženske in otroke ena najvarnejših držav v Evropi, razlika v primerjavi s feminističnimi državami, kot so Švedska, Nemčija ali Španija, pa je preprosto ogromna. S prihodom božiča se v poljskih mestih pojavljajo značilni božični sejmi. Na bližnjih ulicah ne patruljirajo oboroženi vojaki – na meji so ravno zato, da jim do tega ne bi bilo treba priti – in ni betonskih blokad proti napadom “duševnih bolnikov”, ki so v napredni, multikulturni Evropi vse pogostejši. Prav tako ni dvajsetih vrst semaforjev, vijoličnih klopi ali občin proti “nasilju na podlagi spola”, zato tudi ni na stotine feminističnih združenj in nevladnih organizacij, ki prejemajo velike subvencije.

Ženske so zaščitene z zakonom. Ta teden je minilo eno leto, odkar je na Poljskem začel veljati “Zakon proti nasilju”, zakon o nasilju v družini, ki za razliko od feminističnih zakonov ne diskriminira polovice prebivalstva in učinkovito ščiti žrtve, pa naj bodo to ženske ali moški. Ta zakon, ki so ga zasnovali na ministrstvu za pravosodje, policiji omogoča, da domnevnega nasilneža takoj loči od žrtve in mu za 14 dni prepove vstop na dom. V teh dveh tednih sodišča preučijo resničnost primera in lahko prepoved približevanja podaljšajo ali sprejmejo druge ukrepe, seveda pa ima oseba, proti kateri je bila prepoved približevanja izdana, pravico vložiti pritožbo zoper to odločitev.

Več si lahko preberete TUKAJ.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine