10.3 C
Ljubljana
sreda, 20 novembra, 2024

Levičarska totalitarna histerija

Piše: Metod Berlec 

Na levici se še danes ne morejo sprijazniti z osnovnimi demokratični standardi, ki pomenijo tudi to, da niso vedno oni na oblasti. 

Govor zadnjega šefa partije Milana Kučana na spominski slovesnosti v Šentjanžu konec oktobra je nov dokaz, da globoki državi in z njo povezanim levičarskim omrežjem dobesedno popuščajo živci. Po Kučanu je sedanje vladanje Sloveniji tuje in avtokratsko. Vlada naj bi po njegovem razveljavljala ustavo, razgrajevala pravni sistem, se odrekala vladavini pravi in veljavi človekovih pravic ter večala socialne razlike. Podobno je z izjavo skupine članov t. i. komisije za človekove pravice Slovenske akademije znanosti in umetnosti, ki so v odprtem pismu poslancem zapisali, da »vladno vodenje države in obvladovanje civilne družbe že prehaja v totalitarno obliko oblasti«.

Seveda je to govorjenje daleč od resnice. Dogajanje zadnjih mesecev kaže prav nasprotno: sistem delitve oblasti v naši državi deluje, saj sodna veja oblasti skoraj sistematično razveljavlja sklepe in odloke vlade. Pri tem sta tako vrhovno sodišče, kot ustavno sodišče v nekaterih primerih postavili domnevno varovanje človekovih pravic pred varovanje zdravja, še posebej pravico do protestiranja in ne nošenja mask, čeprav nas še naprej ogroža epidemija novega koronavirusa, ki dnevno neusmiljeno »kosi« med slovenskim prebivalstvom z boleznijo covid-19. To sistematično rušenje vladnih ukrepov za zajezitev epidemije s strani opozicije, medijev in sodstva pa je pripeljalo do tega, da smo se kot država znašli na samem svetovnem vrhu po tedenskem povprečju okužb.

Pri tem gre preprosto za to, da so na tranzicijski levici v skladu z marksistično doktrino prepričani, da so samo oni v imenu »višjih interesov«, v imenu nekakšnega »višjega zgodovinskega poslanstva«, v imenu »prvorazrednosti« edini primerni »biti na oblasti«. Vse drugo je zanje nesprejemljivo. Zato na vse pretege ščuvajo ljudi proti sedanji demokratično izvoljeni vladi. Zanje je namreč »demokracija« takrat, ko so oni na oblasti. Ko niso, pa je zanje vse »fašizem«, »avtoritarnost« in »diktatura«. To pomeni, da se še danes ne morejo sprijazniti z osnovnimi demokratični standardi, ki pomenijo tudi to, da niso vedno oni na oblasti.

Metod Berlec je prof. zgodovine in geografije; namestnik gl. in odg. urednika Demokracije.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine