8.9 C
torek, 19 marca, 2024

Portugalci na koncu visoko premagali Madžare, Francozi ugnali Nemce

S tekmama skupine F med Madžarsko in Portugalsko ter Francijo in Nemčijo se je končal prvi krog evropskega nogometnega prvenstva.

V Budimpešti so igrali Madžari in Portugalci, po pričakovanju smo gledali napade Portugalcev, Madžari so se disciplinirano branili.

V prvih desetih minutah je dvakrat neuspešno poskušal Diogo Jota.

Madžari so preko Szalaija šele v 37 minuti prvič streljali na gol.

V 40 minuti je iz obrata spet poskušal Diogo Jota,  a je bil vratar Gulacsi na mestu.

Priložnost polčasa pa je v 44 minuti zapravil Ronaldo, s petih metrov je streljal čez gol.

Prvi polčas je bil dokaj skromen, z malo streli na gol.

V drugem delu je najprej v 47 minuti nevarno z glavo po kotu streljal Pepe, dvajset minut kasneje pa z razdalje B. Fernandes. Obakrat se je izkazal Gulacsi.

Madžari so nekajkrat poskušali ogroziti Portugalce preko protinapadov, vendar niso bili pretirano nevarni.

Odločitev je padla v finišu tekme. Rafa je v 84 minuti z dvanajstih metrov streljal, žoga je zadela Orbana in spremenila smer. Gulacsi je bil nemočen.

Dve minuti kasneje sta bila ista igralca spet v glavni vlogi. Rafa je ušel, Orban ga je z roko podrl v kazenskem prostoru. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Ronaldo.

V zadnji minuti še najlepša akcija na tekmi, ki jo je z zadetkom končal Ronaldo.

Na koncu zmaga Portugalske s 3:0. Zaslužena, a previsoka glede na prikazano. Vprašanje je, kako bi se tekma končala,  če ne bi bilo srečnega prvega gola.

Portugalci so se večji del tekme mučili z obrambno postavitvijo Madžarov, ki so igrali s petimi možmi v zadnji liniji. Zaprli so boke, predvsem nevarno navezo B. Silva-Semedo na desni strani. Portugalska ima seveda večjo individualno kakovost, ki je v finišu tekme prišla do izraza.

Madžari so v končnici tekme doživeli popoln polom. Premalo so pokazali v ofenzivi, tu jim manjka individualna kvaliteta.

V Münchnu pa sta se pomerili nogometni velesili Nemčija in Francija.

Po kotu Griezmana je imel Pogba v 16 minuti prvo priložnost,  streljal je čez gol.

Minuto kasneje je Mbappe s strani dobro ogrel vratarja Neuerja.

Kar nista uspela Pogba in Mbappe, pa je uspelo dve minuti kasneje nemškemu branilcu Hummelsu. Predložek Hernandeza je preusmeril v lastno mrežo za vodstvo Francozov.

Nemci so imeli prvo priložnost v 38 minuti, Gündogan je slabo zadel žogo, vratar Lloris ni imel dela.

V 52 minuti je Mbappe odlično podal Rabiotu, ki se je znašel sam pred Neuerjem, a je zadel le vratnico.

Minuto kasneje kombinacija Gosens-Gnabry, slednji je za las streljal čez gol.

V nadaljevanju smo spremljali odličen, dinamičen nogomet, manjkali so samo goli. Francozi so sicer dali dva, a je VAR oba upravičeno razveljavil. Končalo se je z zmago Francije z 1:0. Zmaga je zaslužena, Francozi so bili boljši. Pokazali so, da so zasluženo med glavnimi favoriti za naslov prvaka.

Mbappe se je razigral v drugem polčasu, predstavljal je neprestano nevarnost, nemška obramba je imela velike težave z njim.

Na drugi strani so Nemci ves čas poskušali, vendar je bila francoska obramba dobro postavljena, vedno na mestu. V naslednjih dveh tekmah v skupini bodo morali več pokazati predvsem v fazi napada.

V tej skupini imata Portugalska in Francija tri točke, Nemčija in Madžarska pa nič.