3.9 C
torek, 23 aprila, 2024

Madžari ukradli točko Francozom, Portugalci in Španci razočarani

V Budimpešti so bili Francozi boljši od Madžarov, vendar se je tekma končala z neodločnim izidom 1:1. Madžari so pomanjkanje v kvaliteti nadomestili z borbenostjo in veliko teka brez žoge.

V 13 minuti je domači vratar Gulacsi obranil strel Benzemaja, štiri minute kasneje pa je Mbappe z glavo za las zgrešil.

V 31 minuti izvrstna kombinacija Griezman- Mbappe-Benzema, ki pa je na koncu streljal mimo vrat Gulacsija. Dve minuti kasneje je zgrešil tudi Mbappe.

Francozi so v teh minutah popolnoma stisnili Madžare pred njihov gol, ki je dobesedno “visel v zraku”.

Potem pa je, povsem nepričakovano, v sodnikovem podaljšku padel na drugi strani. Fiola in Sallai sta izigrala francosko obrambo, Fiola je sam prišel pred Llorisa in ga s strelom v njegov kot premagal.

V drugem polčasu spet velika premoč Francozov.

Dembele je v 59 minuti z močnim strelom s petnajstih metrov zadel vratnico.

V 66 minuti izenačenje. Mbappe je izkoristil praznino v madžarski obrambi ter podal Griezmannu, ki je s šestih metrov zadel.

V 82 minuti je Gulacsi obranil strel Mbappeja z bližine.

Ob pomoči podpore s tribun so Madžari uspeli zdržati do konca. Po koncu tekme so bili presrečni. S točko so lahko zadovoljni, uspeli so presenetiti velikega favorita za naslov prvaka.

Francozi so po zmagi nad Nemčijo v prvem krogu morda Madžare podcenjevali. Sicer so ves čas napadali, a so bili zelo slabi v realizaciji pred golom.

Nemčija je igrala proti Portugalski. Nemci so napadli od prve minute. To je bilo tudi pričakovano, saj so v prvem krogu izgubili. Portugalci pa so s tremi točkami iz prvega kroga lahko igrali previdneje.

V deveti minuti je z razdalje dobro ustrelil Havertz, vratar Rui Patricio se je moral dobro pretegniti.

Še nekajkrat je bilo nevarno v portugalskem kazenskem prostoru, potem pa prvi resnejši napad Portugalcev in takoj gol. Avtorji gola so bili B. Silva z diagonalno podajo, Jota s podajo in strelec Ronaldo, ki je bil tam kjer napadalec ob takih situacijah mora biti.

Nemci so izenačili v 35 minuti. Gosens je podal na višino peterca, Ruben Diaz pa jo je ob Havertzu poslal v levi spodnji kot Rui Patricia. Avtogol portugalskega branilca.

V 39 minuti nov avtogol. Guerreiro je podajo Kimmicha s treh metrov preusmeril v mrežo.

V zadnji minuti polčasa je Gnabry zavrtel Pepeja, Rui Patricio je njegov strel obranil.

V 51 minuti odlična kombinacija Nemcev, Gosens je na koncu podal Havertzu za 3:1.

V 60 minuti nova lepa akcija Nemcev. Predložek Kimmicha je s strelom z glavo pod prečko zaključil Gosens. Po zadetku je Gosens zapustil igro, selektor Löw ga je spočil za naslednjo tekmo.

Portugalci so v 67 minuti znižali. Ronaldo je podal, Diogo Jota s pol metra zadel.

V 78 minuti je Sanchez z močnim strelom z razdalje zatresel desno vratnico Neuerjevega gola.

Goretzka je bil po protinapadu v 83 minuti sebičen, namesto da bi podal je streljal čez gol.

Končalo se je s 4:2 za Nemčijo. To je bila do sedaj najboljša tekma na prvenstvu. Nemci so odigrali vrhunsko med 30 in 60 minuto. Portugalci so bili v tem obdobju popolnoma nemočni. Junak tekme je bil Gosens, ki se je ves čas vključeval po levi strani. Kombinatorika Nemcev je bila odlična, prav tako dinamika v igri.

Portugalci so dobro začeli, potem pa niso mogli slediti nemškemu ritmu. V zadnji tretjini so odigrali bolje, ampak bilo je prepozno.

V skupini F ima Francija štiri točke, Nemčija in Portugalska tri, Madžarska pa eno točko.

V Sevilli so Španci gostili Poljake.

Prvi je vratarju Simonu z razdalje zapretil Klich v peti minuti.

Španci so povedli v 25 minuti, ko je bil pred vrati Szczesnyja najbolj spreten Morata.

Poljaki bi lahko izenačili v 35 minuti,  Swiderski je z bližine zgrešil.

V 42 minuti je Swiderski zadel vratnico,  Lewandovsky pa odbite žoge ni uspel poslati v mrežo. Strelec njegovega kova bi to moral storiti.

V 45 minuti se na nasprotni strani po podaji Albe tudi Gerard ni proslavil.

V 54 minuti je Lewandowski le zadel, po podaji s strani je bil najvišji v skoku, lepo je zadel desni spodnji kot.

V 58 minuti enajstmetrovka za Špance, Gerard je streljal v vratnico,  odbito žogo pa je Morata poslal mimo gola.

Španski obroč okoli Poljske obrambe se je proti koncu vse bolj stiskal. V 83 minuti jih je rešil Sczesny, ko je še je hrabro vrgel “na kopačko” Morati, ki je bil sam pred njim.

Poljaki so zdržali, Končalo se je z 1:1.

Španci so drugič remizirali, imajo posest v igri, ki pa jim ne prinese rezultata. Njihova igra od noge do noge se ne obnese najbolje, zdi se, da so jih nasprotne ekipe “prebrale”.

Poljaki so odigrali bolje kot proti Slovakom, še so v igri za osmino finala.

V skupini E ima Švedska štiri točke,  Slovaška tri, Španija dve in Poljska eno točko