7.1 C
četrtek, 25 aprila, 2024

Maribor bo prezimil na vrhu lestvice

Prva tekma 18.kroga je bila na sporedu že v torek, ko sta se v ljubljanskem derbiju pomerila Bravo in Olimpija. Igrišče v Spodnji Šiški je bilo mehko in razrito, kar je onemogočalo boljšo kombinatoriko obema ekipama. Tako smo gledali borbeno tekmo, z redkimi priložnostmi, veliko je bilo tudi “nabijanja” žoge, kar je na takem terenu običajno. Bravo je bil konkretnejši, v prvem polčasu je imel v 25 minuti po akciji Nukića Maher lepo priložnost, vendar je njegov strel Frelih obranil. Olimpija v tem delu igre, razen prostega strela Kvesića, ni ogrozila vratarja Brava Vekića. Drugi polčas je bil podoben, Olimpija spet ni prišla do prave stoodstotne priložnosti. Še najlepšo je imel v 68 minuti Caimacov, ko je po povratni žogi Vombergarja streljal iz ugodnega položaja visoko čez gol. Potem pa so prišle priložnosti Brava. Najprej je po predložku Ogrinca Kidrič na prvi vratnici streljal mimo vrat. Potem je sledila samostojna akcija Nukića, tudi on ni bil natančen pri strelu. Na koncu pa še najlepša akcija na tekmi, Kramarič je podal do Maherja, slednji je kot na pladnju serviral žogo Kidriču, ta pa jo je nekaj metrov pred golom zgrešil, ko bi jo moral samo potisniti v mrežo.

Na koncu remi brez golov. Domači so lahko zadovoljnejši. Večino akcij gostov so uspeli nevtralizirati daleč pred svojim golom. Z nekoliko več koncentracije pred golom pa bi lahko tekmo tudi dobili. Olimpija ima že tretjo tekmo zapored probleme na sredini igrišča, kjer je tokrat manjkal kapetan Elšnik. Pravih žog za napadalce ni, Vombergar ni dobil niti ene. Ivanović pa je malo padel v formi, premalo je njegovih samostojnih akcij, s katerimi je navduševal nedolgo nazaj. Premalo je tudi predložkov s strani. Igralci Olimpije so več ali manj  poskušali s streli od daleč, vendar jih večina ni bilo nevarnih. Tudi iz prekinitev tokrat ni šlo.

Včeraj so bile na sporedu tri tekme. Najprej sta se v Sežani pomerila Tabor in Gorica. Goste sta vodila pomočnika trenerja Aleksandar Jović in Florjan Debenjak, saj je dosedanji trener Gordan Petrić po porazu v zadnjem kolu odstopil.

Tekma je bila v prvem polčasu izenačena, Tabor ni uspel prevladati na igrišču, tako kot mu je to uspevalo na dosedanjih domačih tekmah. Gorica je bila blizu točke, Velikonja je imel v vsakem polčasu po eno lepo priložnost. Predložek Široka pa je skoraj presenetil domačega vratarja Koprivca. Prečka je preprečila vodstvo gostov. Za domače je imel najlepšo priložnost Grk Rovas. Njegov poskus loba gostujočega vratarja Likarja pa je zletel malo nad prečko.

Odločitev je prišla v 79 minuti, ko je po prekinitvi na levi strani predložek Mihaljevića  Stančič z glavo poslal v mrežo. Tabor tako ostaja neporažen na domačem igrišču. Gorica pa je po šestem zaporednem porazu v zelo neugodni situaciji, na zadnjem mestu lestvice. Še posebej zato, ker je vsem ekipam od petega do osmega mesta uspelo osvojiti vsaj točko.

V Celju so domači z goloma Benedičiča in Kuzmanovića v drugem polčasu strli odpor Kopra. Zmaga domačih z 2:0 je zaslužena, potrdili so zmago iz prejšnjega kola proti Gorici. Počasi se bližajo moštvom iz prve polovice lestvice. Koper pa je poražen drugič zaporedoma, izgublja stik z vodilno trojko.

Domžale so doma uspele premagati Aluminij z 2:1. V prvem polčasu je bila igra enakovredna. Kolobarić je že v drugi minuti po lepi podaji Piška pretekel gostujočo obrambo in z 18m zadel za vodstvo. Gostje so hitro izenačili, predložek Ploja z leve strani je izkoristil Jakšić. Flokus Bosilj je ob koncu polčasa iz ugodnega položaja zadel prečko, gostje bi lahko povedli.

Tekmo je v drugem polčasu odločil Šoštarič Karić, Ibrišić je zatem zastreljal enajstmetrovko. Domžale so v seriji, že šesto zaporedno tekmo so neporaženi. Prišli so v varno cono, na sredino lestvice. Aluminij ostaja predzadnji, to je mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije. Razdalja do rešilnega osmega mesta pa se povečuje.

Danes je bila odigrana še tekma v Mariboru, kjer sta se pomerila Maribor in Mura. Gledali smo dobro, zanimivo tekmo na dobro pripravljenem igrišču v Ljudskem vrtu. Obe ekipi sta igrali odprto, z visokim presingom na nasprotnikovo obrambo, na zmago. V prvem polčasu nismo videli golov, kljub veliko strelom z obeh strani. Večina jih je bila nenatančnih.

Za Maribor je imel najlepšo priložnost Mlakar, vendar je po povratni žogi Matka slabo streljal. Gostujoči vratar Zalokar je njegov strel odbil v kot. Na nasprotni strani je Horvat z močnim strelom z 18 m zadel prečko.

Drugi polčas je bil zanimivejši. Maribor je povedel v 54 minuti. Po prostem strelu Kolmaniča z desne strani je Martinovičev strel z glavo Zalokar obranil, Mlakar pa je odbito žogo z glavo poslal čez njega za vodstvo domačih. Pohvale strelcu gola za predvidevanje in spremljanje akcije.

V 60 minuti je Bobičanec nepotrebno potegnil za roko Matka, ki ni bil v ugodni situaciji za dosego gola. Kronaveter je enajstmetrovko zanesljivo izvedel za povečanje vodstva.

V 62 minuti znižanje rezultata, Kous je asistiral Filipoviću za znižanje rezultata.

Sledile sta priložnosti Klinarja in Matka za domače. Potem pa sta v zadnjih desetih minutah rezervista Maroša in še posebej Žižek zapravila priložnost za izenačenje.

Maribor je uspel zadržati minimalno prednost za zmago 2:1. Camoranesi je spet nekatere igralce iz prve postave iz prejšnje tekme pustil na klopi. Rotacija mu je uspela, tri točke proti direktnemu nasprotniku za prvo mesto pomenijo veliko. Še posebej, ker je tudi Olimpija osvojila samo točko. Po porazu pred štirimi koli proti Olimpiji so odlično reagirali, to je že tretja zaporedna zmaga po tej tekmi.

Mura je lahko zadovoljna z igro, ne tudi z rezultatom. V drugem polčasu so po zaostanku dveh golov pokazali karakter, bili so blizu izenačenja. Predvsem po svoji desni strani so igrali odlično, Karničnik se je odlično vključeval iz zadnje linije v fazo napada.

Maribor ima zdaj 37 točk, Olimpija 32 in tretja Mura 30. V soboto in nedeljo bo odigrano zadnje jesensko kolo.