2.3 C
Ljubljana
sreda, 6 novembra, 2024

V novi številki revije Demokracija: Kdo je bil Ljubo Bavcon in kakšno zlo je nosil v sebi!? Odbor LIBE prisolil klofuto slovenski levici in njej podrejenim medijem! Janša: Evropski denar bo razporejen po vsej državi! Intervjuja: Ivan Rihtarič in Andrej Poglajen

Piše: M. B.

V novi številki revije Demokracíja razkrivamo temačno preteklost pokojnega Kučanovega pravnika Ljuba Bavcona, ki je bil eden glavnih avtorjev socialističnega kazenskega zakonika in eden izmed botrov montiranega sodnega procesa Patria. Pišemo, kako je delegacija Odbora Evropskega parlamenta za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve (LIBE), nepričakovano prisolil klofuto slovenski levici in njenim medijem. Objavljamo intervjuja z zgodovinarjem ddr. Ivanom Rihtaričem, ki raziskuje delovanje zloglasne Udbe in idrijskim občinskim svetnikom Andrejem Poglajnom.

Ljubo Bavcon ni bil »borec za človekove pravice«, kot zdaj poskušajo prikazati nekateri. Zanj je bila edina prava in logična pot »stalinistični model državne in družbene ureditve« z diktaturo proletariata in monopolom partije. Bil je avtor represivnega kazenskega prava v nekdanjem totalitarnem sistemu, katerega posledice čutimo še danes.

Bavcon je umrl 10. oktobra 2021 v starosti 97 let, kot častni meščan Ljubljane v družbi Josipa Broza Tita, Edvarda Kardelja, Janeza Stanovnika in drugih, za svoja hudodelstva pa ni nikoli odgovarjal.

Celoten članek preberite v reviji Demokracija!

 

V tokratni reviji Demokracija preberite še:

Odbor LIBE prisolil klofuto slovenski levici

Ste vedeli, da sta dva odbora evropskega parlamenta pred nekaj leti obiskala Malto in tam opravila monitoring zavez vlade do vladavine prava in implementacijo evropske zakonodaje za preprečevanje pranja denarja? Ne? Kaj pa, da je odbor PANE lani poslal ugotovitveno delegacijo v Bolgarijo in tam raziskoval njihov bančni sistem? Mogoče veste za misijo LIBE na Slovaško leta 2018?

 

Osrednji levi mediji so rodili politično pošast

Slovenski osrednji mediji so s svojim poročanjem od pozne pomladi 2020 odločilno pripomogli k slabemu epidemiološkemu stanju v Sloveniji. Za dobro mero jim je s kreiranjem negativnega javnega mnenja do cepljenja »uspelo« preprečiti še izhod iz epidemije in normalizacijo življenja v Sloveniji. O tem, da so slovenski osrednji mediji že od pozne pomladi 2020 minirali vladna prizadevanja za zajezitev epidemije, smo spomladi že pisali.

 

Intervjuja: ddr. Ivan Rihtarič in Andrej Poglajen

Z zgodovinarjem, dvojnim doktorjem Ivanom Rihtaričem smo se pregovarjali o njegovem raziskovalnem delu, ki se navezuje predvsem na dogajanje ob koncu druge svetovne vojne in v letih po njej na območju Gornje Radgone, radgonskega kota, Ljutomera in širšega območja severovzhodne Slovenije. Pogovarjali pa smo se tudi z Idrijčanom Andrejem Poglajnom, kandidatom za poslanca Slovenske demokratske stranke. Pri 21 letih je najmlajši, vendar zelo angažiran slovenski občinski svetnik. Na srečanju SDS v Idriji je prepričal s svojo pokončno držo, z odločnostjo in željo delati dobro za občane in državljane ter z zvrhano mero domoljubja.

 

Janša: »Evropski denar bo razporejen po vsej državi«

»V SDS imamo geslo ‘Gradimo Slovenijo’, pa to ne pomeni le cest in železnic,« je na srečanju članov in simpatizerjev SDS v koroški regiji dejal predsednik stranke in slovenske vlade Janez Janša in poudaril pomen razvoja za Slovenijo. Minulo soboto je v zaselku Šentanel pri Prevaljah potekalo srečanje članov in simpatizerjev SDS Koroške regijske koordinacije. Kljub neprijaznemu jesenskemu vremenu se je zbralo zelo veliko ljudi, tako da je bil prireditveni prostor premajhen za vse. Poleg predsednika Slovenske demokratske stranke (SDS) in predsednika vlade Janeza Janše so se srečanja udeležili številni vidni člani te največje slovenske stranke.

 

Odhod okupatorske armade; končno smo postali suvereni

Poraz politike vojaškega vrha JLA na slovenskem ozemlju se je odrazil v sklepu Predsedstva SFRJ o umiku JLA iz Republike Slovenije v treh mesecih. To se je potem zgodilo z zamudo v noči na 26. oktober 1991, ko so Slovenijo v Kopru zapustili še zadnji vojaki jugoslovanske armade. Spomnimo. Po brionski deklaraciji se je 12. julija 1991 začelo načrtovano in postopno odpuščanje – demobilizacija enot TO v posameznih pokrajinah in 30. razvojni skupini ter oblikovanje dežurnih enot slovenskih oboroženih sil za varovanje državne meje …

Kitajska komunistična partija zateguje nadzor nad družbo

Kitajska komunistična partija želi z regulacijami omejiti nekatere kapitalistične prakse. Predsednik Xi Jinping je napovedal vrnitev k Maovi socialistični viziji. Poleg regulacije tehnoloških gigantov namerava partija sedaj poseči v odnose med finančnimi institucijami in zasebnimi podjetji. Ljudska republika Kitajska je zaradi svojega položaja vsakodnevno pod pogledom svetovne javnosti. Ta država z največjim svetovnim številom prebivalcev je že desetletja tovarna svetovnih izdelkov, ob tem pa eksperimentira, kot nekateri pravijo, z mešanico komunizma in kapitalizma. Kljub obstoju zasebnega kapitala naj bi Kitajska vseeno sledila smernicam socialističnega razvoja, saj ima partija škarje in platno v svojih rokah.

 

Množične migracije uničujejo prelepo Skandinavijo

Skandinavija se že desetletja sooča z množičnimi migracijami. Na Finskem nova raziskava pokazala, da je nesorazmerno veliko število posiljevalcev tujega izvora. Švedska v primežu politične korektnosti, na Danskem pa novi pozivi k izgonu migrantov. Mednarodne kozmopolitske elite in njihovi koristni idioti na liberalni levici nas hočejo vedno znova prepričati, da so za Evropo množične migracije koristne in dobre. Vendar pa preproste statistike govorijo drugače. Sorazmerno z množičnim priseljevanjem se viša tudi stopnja kriminala.

 

Vabljeni k branju aktualnih, zanimivih in analitičnih kolumn!

 

Vabljeni k nakupu Demokracije! Z njo boste vedeli več!

foto: Demokracija

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine