4.6 C
Ljubljana
sobota, 20 aprila, 2024

Vodstvo RTVS v sporočilu za javnost: Posamezniki so se s tem dejanjem povsem izenačili s skupino aktivistov pod vodstvom Ladislava Trohe

Piše: C. R.

V vodstvu Radiotelevizije Slovenija (RTVS) so ravnanje dela zaposlenih, ki so se v ponedeljek zvečer v studiu televizijskega dnevnika protestno pridružili voditeljici, označili za nesprejemljivo in obsojanja vredno. Oddajo so izkoristili za lastno agitacijo oz. promocijo svojih idej, je vodstvo zapisalo v sporočilu za javnosti.

Po mnenju vodstva RTVS so se posamezniki s tem dejanjem povsem izenačili s skupino aktivistov pod vodstvom Ladislava Trohe, ki je lani septembra vdrla v studio javnega zavoda in na nedopusten način poskušala poseči v programski čas.

Takšno ravnanje je nesprejemljivo in obsojanja vredno, saj si nihče, še najmanj pa delavec RTVS, ne sme prilaščati programskega časa javnega medija za lastne, parcialne interese, so dodali.

Vdor dela zaposlenih v studio je toliko bolj nerazumljiv, ker za to po besedah vodstva ni “prav nobenih razlogov”. Ob svojih izjavah o izvajanju cenzure na ravni uredništva posamezni uredniki in voditelji RTVS namreč niso navedli “niti enega primera ali dokaza, da bi vodstvo lahko ukrepalo zoper takšna nesprejemljiva ravnanja, če do njih dejansko prihaja”, so dodali.

Vodstvo nasprotno ocenjuje, “da se posameznike, ki ne želijo participirati pri takšnih obsojanja vrednih vdorih v studio, žali in stigmatizira”.

Na to kažejo tudi skrb vzbujajoči zapisi Društva novinarjev Slovenije, v katerih sistematično obsoja vse novinarje in zaposlene na RTVS, ki vestno opravljajo svoje delo in ne želijo sodelovati v tovrstnih zlorabah, so še ocenili.

Ravnanje posameznikov, ki so v ponedeljek vdrli v studio, vodstvo razume kot izrazito zavajanje javnosti ter posledično izvajanje pritiska na politiko, da se ta vmeša v delovanje avtonomnega zavoda, kar je nedopustno ter nezakonito in o čemer bodo obvestili domačo in tujo javnost.

Ob tem se gledalcem opravičujejo, “da je del zaposlenih izrabil javni prostor in škodoval ugledu RTVS”.

Svoj zapis je vodstvo sklenilo s pozivom zaposlenim, da naj vse morebitne težave rešujejo v skladu z internimi akti in veljavno zakonodajo, torej znotraj javnega zavoda, in ne na očeh javnosti.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine