13.1 C
petek, 26 aprila, 2024

Avstrijski Štajerci povsem stisnili Muro

Piše: Samo Vidovič
V prvi tekmi play offa za skupinski del Lige Evropa je graški Sturm v Fazaneriji premagal Muro s 3:1.
Domači so začeli odlično, že v tretji minuti so povedli. Po podaji Horvata je Škoflek z dvajsetih metrov s pravim evrogolom premagal gostujočega vratarja Siebenhandla.
Goste zadetek ni zmedel, takoj so iskali priložnost za izenačenje. In jo dočakali v 17 minuti, ko je sodnik Oliver po kontaktu Kiteishvilija in Kozarja dosodil enajstmetrovko. Zelo stroga odločitev angleškega sodnika. Strel z bele točke je realiziral Jantscher.
Do polčasa so gostje nekoliko več poskušali s streli na gol. Nevarna sta bila predvsem strela našega Gorenca Stankovića, ki je zgrešil ter Ljubića, katerega strel z osemnajstih metrov je vratar Mure Obradović obranil.
V 38 minuti je na nasprotni strani poskušal Bobičanec, tudi on je zgrešil vrata.
V 54 minuti je imela Mura lepo priložnost, da znova povede. Spet je bil v glavni vlogi Škoflek, vendar je po preigravanju gostujočega vratarja zgrešil. Tu je treba pohvaliti vratarja Siebenhandla, ki mu je uspel skrajšati kot.
Potem pa so sledile “črne” minute, ko je domačim popustila koncentracija, gostje pa so v le dveh minutah dali dva gola.
Najprej v 61 minuti, ko je po podaji Yeboaha z desne strani Kiteishvili z glavo zadel za vodstvo gostov. Bil je nepokrit, imel je preveč prostora za neoviran strel.
V 63 minuti pa je zadel še Yeboah, potem ko je prestregel podajo Kousa, sam stekel pred Obradovića in ga brez težav premagal.
Mura je do konca tekma poskušala zadeti za priključek. V 66 minuti je streljal Lotrič, Siebenhandl se ni dal presenetiti. V 75 minuti je gostujoči vratar obranil strel Kousa, malo kasneje še strel Maroše.
Vmes se je dvakrat izkazal tudi Obradović.
Zadnji je v sodnikovem podaljšku poskušal Maroša, Siebenhandl je bil spet na mestu.
Na koncu sicer zaslužena zmaga Sturma, vendar je rezultat vseeno previsok. Mura je imela svoje minute, obdobja, ki bi lahko prinesla drugačen rezultat. Škoda je predvsem za tisto enajstmetrovko, saj Kiteishvili ni bil v ugodnem položaju za gol. Ter priložnosti Škofleka pri neodločnem izidu. Proti kakovostni ekipi, kot je Sturm, je treba v fazi defenzive disciplinirano in koncentrirano odigrati celo tekmo. To Murašem žal ni uspelo, dvojec Kiteishvili-Yeboah je znal izkoristiti napake in vrzeli v obrambi Prekmurcev.
Sturm ima sedaj veliko prednost pred povratnim dvobojem naslednji četrtek. Možnosti Mure v povratni tekmi so sedaj res majhne. Poraz v tem dvoboju pa Muraše vseeno pelje v skupinski del Konferenčne lige.