15.2 C
Ljubljana
petek, 17 maja, 2024

Nekdanji direktor Sorosove “Open Society Foundations” razkriva: Medijska poročila proti Madžarski in Poljski so namerno prirejena

Piše: Kulturnimarksizem.si

V uredništvo časopisa Magyar Nemzet je z neznanega e-poštnega naslova prispel nenavadno velik nabor dokumentov, ki so imeli resno sporočilno vrednost. Med njimi je več ur pogovorov prek Skypa z Andrejem Noskom, nekdanjim direktorjem Fundacije za odprto družbo, ki jo financira George Soros. Nosko je v tem pogovoru praktično priznal, da sta Madžarska in Poljska podvrženi neresnični in pristranski kampanji.

Andrei Nosko: nekdanji direktor Sorosove nevladne organizacije “Odprta družba

Najbolj zanimiv je intervju v angleščini, ki ga je z Andrejem Noskom posnela oseba, ki je našemu časopisu neznana. Nosko je do leta 2018 doktoriral na Sorosovi univerzi CEU, nato pa je bil direktor Sorosove nevladne organizacije “Open Society Foundations (OSF)” in glavni vodja oddelka za politične vede. Tam je bil odgovoren za razdelitev tretjine donacij možganskim trustom v evropskem oddelku OSF. To je vključevalo proračun v višini 10 milijonov dolarjev na leto. Nosko je trenutno evropski direktor mreže PILnet v Budimpešti.

Razkrivajoči intervju z Noskom: Poročila medijev o Madžarski in Poljski so namerno izkrivljena

Sogovornika Andreja Noska je zanimalo, zakaj je več srednje- in vzhodnoevropskih držav, vključno z Madžarsko in Poljsko, postalo središče pozornosti mednarodnih medijev. Nekdanji direktor sklada OSF, ki ga financira George Soros, je dejal: “Poročila o teh državah so izkrivljena. Menim, da povezovanje Madžarske in Poljske samo po sebi ni preveč pošteno. Državi imata, tako kot druge države v regiji, svoje težave, ki pa se med seboj razlikujejo. Če na primer vzamemo Poljsko in Madžarsko, lahko vidimo popolnoma drugačen slog vodenja, gospodarsko strukturo in odnos vlade do civilne družbe,” je dejal.

Mizerna novinarska kakovost

Andrej Nosko meni, da je dejstvo, da so te države združene in da se poročilom o njih pripisuje poseben pomen, povezano z dejstvom, da je raven evropskih medijev v zadnjem času padla. Težavo lahko ponazorimo z dejstvom, da je v osrednjih medijih veliko manj tujih dopisnikov, ki poročajo tudi o zadevah več držav. To pa vodi v intelektualno lenobo v osrednjih medijih, ki so prav tako imeli osrednjo vlogo pri razvoju zgoraj opisanega pojava. Toda tako se Poljsko in Madžarsko zlahka obtožuje, ne da bi predložili kakršne koli prave argumente, je dejal Nosko. Z drugimi besedami, je dodal, so ta poročila pristranska.

Več si lahko preberete TUKAJ.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine