3.6 C
četrtek, 25 aprila, 2024

Slovenija do izenačenja v sodniškem dodatku

Piše: Samo Vidovič

V Skopju sta se v prijateljski tekmi pomerili Severna Makedonija in Slovenija, tekma se je končala z rezultatom 1:1. Selektor Matjaž Kek je tekmo izkoristil za uigravanje ekipe pred nadaljevanjem kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki se nadaljujejo septembra. Naša reprezentanca je od začetka tekme igrala z dvema klasičnima napadalcema, Šporarjem in Mlakarjem, v sistemu 1-4-4-2.

Že v prvi minuti tekme se je poškodoval Balkovec, vstopil je Jurčević. Naši so sicer dobro začeli in bi lahko na začetku tekme povedli. V sedmi minuti je po predložku Stojanovića z glavo mimo vrat streljal Mlakar. Tri minute kasneje pa je Iličić v kazenskem prostoru premešal makedonsko obrambo, vendar mu je v ključnem trenutku pri strelu spodrsnilo, tako da je tudi on zgrešil.

V 22 minuti velika napaka sodnika Kasumija, ki po čistem prekršku Bejtulaija nad Šporarjem ni dosodil enajstmetrovke. Tudi v 30 minuti lepa akcija naših, manjkal je samo zaključek.

Domači v prvi tretjini tekme niso bili pretirano nevarni, naš vratar Oblak je bil praktično brez dela. Šele v 36 minuti je imel Pandev prvo resnejšo priložnost za Makedonce, vendar je slabo ocenil let žoge po predložku Alioskega. V 38 je Lovrić prišel do strela z leve strani, a je streljal čez gol.

Prvi polčas je bil dober, naši so bili nevarnejši, priigrali so si več lepih situacij za gol.

Po nekaj minutah raztrgane igre v drugem polčasu so Makedonci v 55 minuti povedli. Alioski je podal, Elmas pa je neobranljivo zadel dolgi kot Belca, ki je ob polčasu zamenjal Oblaka. Dve minuti kasneje priložnost za Ademija, ki pa na koncu ni ne streljal ne podal. Tudi v 69 minuti je bilo vroče v našem kazenskem prostoru, Stojanovič je v zadnjem trenutku z dobrim blokom onemogočil priložnost domačim. V 85 minuti je Belec odbil nevaren predložek s strani.

Ko je že kazalo na minimalen poraz, pa je Črnigoj v sedmi minuti podaljška izenačil. Po visoki žogi Jurčevića v kazenski prostor domačih je Bijol žogo z glavo podaljšal do Črnigoja , ki je z “bombo” premagal Dimitrievskega.

Z drugim polčasom ne moremo biti zadovoljni, videli smo premalo z naše strani. Naši v drugem polčasu enostavno niso prišli do gola Makedoncev, ki so bili v drugem polčasu agresivnejši in našim niso dovolili “dihati”. Iličiću samostojne akcije niso uspevale, prav tako ni bilo neke konkretne kombinacije, s katero bi prišli v priložnost. Če pa so naši igralci že nekaj odigrali, pa je bila zadnja podaja preslaba. Makedonska obramba je bila dobro postavljena, branilci so dobro “brali igro”.

Poleg gola naših je bila najbolj pozitivna stvar tekme debi Benjamina Šeška, ki je le dan pred tekmo dopolnil 18 let. Upamo lahko, da smo z njim dobili igralca, ki bo obeležil naslednje desetletje igre naše reprezentance in da se bo do konca razvil v vrhunskega igralca. Seveda pa ne gre pozabiti, da je Severna Makedonija pred kratkim v gosteh premagala Nemčijo in da gre za vse prej kot slabo reprezentanco.

Slovenija igra naslednjo prijateljsko tekmo v petek, ko v Kopru gostuje Gibraltar.