Dober in slab primer intervencije so prejšnji teden obravnavali gorski reševalci s Tržiča in Mojstrane. Na območju Dobrče so tržiški gorski reševalci obravnavali primer izgubljenega planinca, ki je zaradi teme zašel s poti. Sprožena je bila intervencija, gorski reševalci so z njim navezali stik, ga usmerili na pravo pot in določili mesto, kjer je počakal. Varno so ga pospremili v dolino. To je primer odgovornega ravnanja v reševanju izgubljene osebe.
Drugačno, slabo izkušnjo, pa so doživeli gorski reševalci z Mojstrane. V soboto zvečer so sprejeli klic o poškodbi noge in nezmožnosti sestopa s Kredarice. Glede na čas, zelo slabo vreme in nenujno situacijo so gorski reševalci z intervencijo začeli v nedeljo zjutraj, ko je bilo vreme sicer še vedno slabo, a dovolj stabilno za klasično reševanje. Po približno dveh urah intervencije in izpostavljanja slabemu vremenu pa jih je oskrbnik obvestil, da je oseba očitno že odšla, zato so se lahko samo še obrnili in vrnili v dolino. Do takih situacij s strani poškodovanih oseb ne sme priti, zato še enkrat ponavljamo. Vedno počakajte na kraju, razen če je dogovorjeno drugače. Vsako spremembo potrebno sporočiti službi, kamor je bila javljena intervencija. Pripominjamo še, da je tudi klasično reševanje ponesrečenih ena od oblik uveljavljenega reševanja in da helikopter ne more vedno pomagati.
Vikend bo lep. Previdno v gorah. Turo prilagodite in jo opravite glede na svoje zmožnosti – v skupini mora biti prilagojena najslabšemu. Svetel del dneva je že krajši, zato previdno izbirajte čas. Potrebna je ustrezna oprema. Ob spremembi vremena prilagodite načrte. Najpogostejši razlogi za nesreče so padci, zdrsi ter odlomi kamenja. Do nesreč največkrat pride pri sestopu. V primeru nesreče pokličite na eno od interventnih številk. Vedno počakajte na kraju, razen če je dogovorjeno drugače. Vsako spremembo je potrebno sporočiti službi, kamor je bila javljena intervencija.