13.1 C
petek, 26 aprila, 2024

Večni derbi brez zadetkov

V derbiju 12.kroga prve lige sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Olimpija. Tekma v prvem polčasu ni bila posebej kvalitetna, zanimiva za gledanje.

Vijoličasti so imeli na začetku pobudo. Sikošek je v tretji minuti ogrel gostujočega vratarja Vidmarja.

Bližje zadetku je bil po podaji istega igralca v 15 minuti Alvir, ki je zadel levo vratnico. Vidmar je bil že premagan, Olimpija je imela srečo.

V nadaljevanju so se gostje otresli pritiska,  gledali smo izenačeno tekmo med dvema kazenskima prostoroma.

V 42 minuti prva priložnost za goste. Tall je streljal z glavo, izkazal se je domači vratar Jug, ki je žogo uspel odbiti v kot.

V 48 minuti  je Žugelj po lepem prodoru streljal v daljši Vidmarjev kot, ljubljanski vratar je s parado obranil.

V 58 minuti so bili blizu gola gostje. Močen strel Špehar z dvajsetih metrov je Jug s skrajnimi močmi obranil.

Potem do 86 minute nismo videli nič posebnega. Takrat pa je Mutavčić pobegnil po desni strani in podal v sredino, Kodermanov strel s štirih metrov pa je Vidmar obranil.

V četrti minuti sodnikovega podaljška še zadnja priložnost na tekmi. Aldair je po protinapadu streljal s šestnajstih metrov. Jug je strel odbil, Tall pa je odbito žogo poslal čez gol. Bil je popolnoma sam, neoviran.

Rezultat 0:0 je najpravičnejši.Oboji so imeli nekaj priložnosti, strelci niso bili razpoloženi. Pohvaliti velja oba vratarja, ki sta svoje delo opravila zelo dobro.

Derbi sicer ni izpolnil pričakovanj. Videli smo premalo. Želje in borbenosti igralcem obeh ekip ni za očitati. Toda preveč je bilo napak, premalo lepih akcij. Tako eni kot drugi so daleč od kakšne šampionske igre in se bodo morali za morebitni naslov državnega prvaka zelo potruditi. Oziroma v nadaljevanju prvenstva pokazati veliko boljšo igro kot sinoči.

Včeraj ja bila odigrana še ena tekma. CB24 Tabor in Domžale sta se razšla z 0:0.

Tabor nadaljuje serijo tekem brez poraza, Kraševci so “zacementirani” v sredini lestvice.

Domžalčani so s točko lahko zadovoljni,  še vedno pa se nahajajo v nevarni coni, le tri točke pred zadnjim Kalcerjem.