4.6 C
sobota, 20 aprila, 2024

Utah po zmagi v Houstonu izenačil na 1:1

Košarkarji Utaha so v drugi polfinalni tekmi zahodne konference končnice severnoameriške lige NBA v Houstonu slavili s 116:108 in izid v zmagah izenačili na 1:1.

Gonilni sili zasedbe iz dežele mormonov sta bila Joe Ingles s 27 točkami in novinec Donovan Mitchell s 17 točkami. Ingles je s svojimi natančnimi meti za tri točke paral živce košarkarjem iz Teksasa, iz devetih poskusov je namreč dosegel kar sedem trojk.

V domači zasedbi, ki je v drugem polčasu nadoknadila primanjkljaj 19 točk iz druge četrtine, je bil najbolj učinkovit James Harden, ki je 32 točkam dodal še enajst podaj in sedem skokov.

Tretja tekma bo v noči na soboto v Salt Lake Cityju.

Izid severnoameriške košarkarske lige NBA.