7.8 C
petek, 19 aprila, 2024

Tudi Mura bo na povratni tekmi imela zelo težko delo

Po dveh zmagah in razmeroma lahki uvrstitvi v drugi krog kvalifikacij za Ligo prvakov proti makedonski Shkendiji so se Muraši pomerili z bolgarskih Ludogorcem. Tekma v Fazaneriji se je končala z 0:0, o zmagovalcu tega dvoboja bo odločala povratna tekma v Bolgariji.

Ludogorec je v nocojšnji tekmi že na začetku prevzel pobudo, vendar si resnejše priložnosti v prvem polčasu ni pripravil. Poskušali so Sotiriu, Despodov in Souza, a nobeden izmed njih ni bil posebno nevaren za gol domačega vratarja Obradovića.

Na drugi strani je bil v 32 minuti poskušal Klepač, kateremu je vratar gostov Kahlina strel obranil.

Na začetku drugega polčasa so bili igralci Mure nevarnejši, Klepač in Šturm sta streljala mimo gola. Strel Bobičanca pa je Kahlina obranil.

Za goste je imel priložnost polčasa v 77 minuti Manu, streljal je za las mimo leve vratnice.

V 84 minuti pa najlepša priložnost na tekmi za Muro. Karničnik je podal, Kous pa zadel prečko.

Zadnjo priložnost na tekmi je imel Despodov, tudi on ni bil natančen.

Mura se je dobro upirala renomiranemu nasprotniku, z borbenostjo je prišla do neodločenega izida. Z nekoliko sreče pri strelu Kousa bi lahko tudi zmagala.

Ludogorec, sestavljen predvsem iz tujih nogometašev, je bil sicer boljši nasprotnik. Gostje so tudi več streljali proti golu, imeli več kotov.

Povratna tekma bo naslednjo sredo v bolgarskem Razgradu.