4.1 C
sobota, 27 aprila, 2024

Tim Gajser tretji v Valkenswaardu

Italijan Antonio Cairoli je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP v nizozemskem Valkenswaardu. Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je bil tretji.

Gajser je prvo vožnjo končal na sedmem mestu, potem ko je padel, ko je bil tretji, ter se nato moral prebijati z 12. mesta. Za Cairolijem sta v tej vožnji končala Belgijec Clement Desalle in Francoz Gautier Paulin.

V drugi je šlo Gajserju precej bolje, takoj na začetku se je prebil za Cairolija in potem do konca vozil za njim na drugem mestu. Tretji je bil Belgijec Jeremy van Horebeek.

Skupno na dirki je s polnim izkupičkom slavil Cairoli, drugi je Belgijec Clement Desalle (38), tretji pa Gajser (36).

Skupno v SP je Cairoli še povečal naskok pred tekmeci, zdaj ima 147 točk, Gajser je ostal drugi s 125 točkami.

Na dirki v Valkenswaardu v šibkejšem razredu MX2 nastopil tudi Jan Pancar, ki pa je ostal brez točk v tej konkurenci. V prvi vožnji je bil 31., v drugi prav tako, skupno je to pomenilo 32. mesto. Zmagal je Španec Jorge Prado, drugi je bil Danec Thomas Kjer Olsen, tretji pa Belgijec Jago Gaerts.

Naslednja dirka za SP bo že naslednji teden preizkušnja v italijanski Pietramurati.