3.8 C
petek, 19 aprila, 2024

Tampa Bay in San Jose zanesljivo čez Boston in Vegas

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta bili na sporedu dve tekmi polfinalne končnice. V vzhodni konferenci je Tampa Bay v Bostonu visoko slavila s 4:1 in v zmagah povedla z 2:1, v zahodni konferenci pa je San Jose zanesljivo ukanil Vegas s 4:0 in izid v zmagah izenačil na 2:2.

Zasedba iz Floride je imela v Bostonu vse niti igre v svojih rokah. Že po pičlih treh minutah je vodila z 2:0, potem ko je oba gola dosegel Čeh Ondrej Palat. Kanček upanja za kosmatince je prinesel zadetek Patrica Bergerona v 15. minuti, a je slabe dve minuti kasneje gostujoča zasedba po golu Anthonyja Cirellija že vodila s 3:1. V nadaljevanju je bil nepremagljiv ruski vratar v vrstah floridske ekipe Andrej Vasilevski, ki je zbral 28 obramb, zadnji žebelj v domačo krsto pa je v končnici tekme zabil Steven Stamkos.

San Jose je na domačem ledu zanesljivo premagal Vegas s 4:0, zadetke pa so dosegli Šved Marcus Sorensen, Finec Joonas Donskoi, Čeh Tomaš Hertl in Joe Pavelski.

Izida severnoameriške hokejske lige NHL.