6.1 C
petek, 26 aprila, 2024

Pregled včerajšnjih tekem

Danci so bili blizu točke, vendar je to prvenstvo kot zakleto za njih. Sedaj morajo v zadnji tekmi premagati Rusijo in upati na zmago Belgije proti Finski.

V skupini B je po drugem krogu prva Belgija s šestimi točkami, Rusija in Finska jih imata tri, Danska je še brez točk.

Nizozemska in Avstrija pa sta v Amsterdamu poskušali potrditi tri točke iz prvega kroga. Nizozemci so bolje začeli in hitro prišli v vodstvo.

V 10 minuti jim je sodnik dosodil enajstmetrovko , Alaba je nepotrebno stopil na stopalo Dumfriesu v nenevarni situaciji za gol. Depay je z bele točke zanesljivo zadel.
Do 23 minute nismo videli nič posebnega, takrat pa je Depay z desne strani streljal v zunanji del mreže.

V 40 minuti priložnost polčasa, Weghorst je podal Depayu, ki pa je s štirih metrov streljal čez gol.

V drugem polčasu so imeli Nizozemci prvo priložnost v 60 minuti, po kotu in gneči je De Ligt nastreljal Lainerja.

V 67 minuti velika napaka avstrijske obrambe, ki je izpadla iz igre na polovici igrišča. Malen je ušel in podal Dumfriesu za končnih 2:0.

Do konca tekme so Avstrijci brezidejno napadali. Nevaren je bil edino strel z razdalje Alabe v 81 minuti

Nizozemska reprezentanca je kvalitetnejša in je zanesljivo zmagala. Je med boljšimi ekipami na tem prvenstvu.

Avstrija je bila preslaba v ofenzivi, tu nima prave kvalitete. Proti Ukrajini v tretjem krogu bo moral selektor Foda verjetno v napadu poskusiti z Arnautovićem, ki je odslužil kazen.
V skupini C ima Nizozemska šest točk, Ukrajina in Avstrija tri, S. Makedonija je brez točk.