6.1 C
četrtek, 25 aprila, 2024

NHL: Kralji brez Kopitarja doživeli tretji zaporedni poraz

Hokejisti Los Angeles Kings so slabo vstopil v novo sezono severnoameriške lige NHL. Tokrat so kralji v domačem Staples Centru vpisali še tretji zaporedni poraz. Gosti New York Islanders so v Kaliforniji namreč slavili visoko zmago s 7:2. Kapetan kraljev Anže Kopitar tokrat zaradi bolezni ni stopil na led, kar je bilo prvič po 18. januarju 2017.

Kopitar je manjkal zaradi bolezni, s čimer je prekinil niz 126 odigranih zaporednih tekem za kralje. Zato pa se je v vrste kraljev po petih tekmah premora zaradi poškodbe vrnil prvi vratar Jonathan Quick, a to jim ni pomagalo, da bi našli pot do zmage. Iz vrat je šel nekaj manj kot deset minut pred koncem tekme, ko je iz 29 strelov gostov dopustil šest zadetkov. Strelca za domačo ekipo sta bila Tyler Toffoli in Jeff Carter.

Valtteri Filppula je zadel dvakrat in otočani so po dveh zaporednih porazih tokrat prišli do zmage. Filppula, Matt Martin, Leo Komarov in Andrew Ladd so vsak dosegli zadetek v tretji četrtini, med strelce za goste pa sta se vpisala še Casey Cizikas in Josh Bailey. Vratar Robin Lehner je zbral 28 obramb.