6.1 C
četrtek, 25 aprila, 2024

NHL: Kopitarjevi kralji 2018 sklenili z zmago

Hokejisti Los Angelesa so v severnoameriški ligi NHL ponoči gostovali v Koloradu in se na Silvestrovo veselili tesne zmage s 3:2 po podaljšku. Odločilni gol je po 54 minutah dodatka dosegel Dustin Brown. Blestel je tudi Slovenec Anže Kopitar, ki je strelsko statistiko dopolnil z dvema podajama za gol.

Kopitar je bil podajalec v 27. minuti, ko je kralje v vodstvo popeljal Drew Doughty in v 33., ko je za 0:2 zadel Sean Walker. Gostitelji so se približali v 41., ko je znižal Nathan MacKinnon, minuto in 50 sekund pred koncem pa je upanje na preobrat navijačem vrnil Carl Soderberg in izenačil na 2:2. V podaljšku se je sreča nato vendarle nasmehnila ekipi edinega slovenskega igralca v ligi.

Los Angeles je po slabem uvodu v sezono tik pred novim letom zaigral kot prerojen in na šestih tekmah dosegel pet zmag. Kralji so s 35 osvojenimi točkami sicer še vedno zadnja ekipa zahodne konference, a so ujeli vsaj Phildelphio, zadnjo na vzhodu. Od končnice so oddaljeni devet točk, to pa bodo skušali spremeniti že danes, ko jih čaka gostovanje v “igralniški Meki” Las Vegasu.

Izidi severnoameriške hokejske lige NHL.