9 C
petek, 29 marca, 2024

NHL: Kopitarjev gol ni pomagal, kralji končali zmagovito serijo

Hokejisti ekipe Los Angeles Kings ostajajo na zadnjem mestu severnoameriške lige NHL. Priložnost, da ga prepustijo Ottawi, so zapravili na domači tekmi proti Vegasu, ki je zmagal s 4:1. Kraljem ni pomagal gol slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja, s katerim je izenačil na 1:1 in postavil izid prve tretjine.

Vegas, za katerega sta gol in podajo prispevala Alex Tuch in Paul Stastny, vratar Malcolm Subban pa je zbral 30 obramb, je tako končal niz štirih zaporednih zmag Los Angelesa.

Ekipi sta se srečali že tretjič v sezoni, prve dve tekmi so dobili kralji, prvo domačo s 5:1, v Las Vegasu pa po podaljšku s 4:3.

Kopitarjevo moštvo bo naslednjo tekmo odigralo 31. decembra, gostovalo bo pri Coloradu.