7.8 C
petek, 19 aprila, 2024

NBA: Dončić znova izjemen, Dallas izgubil

Slovenski košarkarski virtuoz Luka Dončić je znova pokazal izjemno predstavo v severnoameriški ligi NBA. Ljubljančan v dresu Dallasa je lokalnemu tekmecu iz San Antonia nasul 25 točk, svojo izjemno igro je začinil še z osmimi skoki in podajami, ostroge pa so slavile s 105:101, potem ko so v drugem polčasu nadoknadile 19 točk zaostanka.

Dončić je po letu 2010 prvi igralec v ligi NBA, ki je v svoji krstni sezoni na petih tekmah v nizu dosegel 25 ali več točk, ta dosežek je nazadnje uspel slovitemu Stephenu Curryju v dresu zasedbe Golden State.

“Vsak dan poznam ligo bolje. Ampak na koncu je to le košarka,” je po koncu dejal Dončić.

V domači ekipi poleg Dončića ni bilo posebej razpoloženega igralca, drugi najbolj učinkovit je bil Wesley Matthews s 13 točkami, medtem ko je gostujoča ekipa pokazala zelo kolektivno predstavo.

Najbolj učinkovit je bil Italijan Marco Belinelli s 17 točkami, DeMar DeRozan, Rudy Gay in Patty Mills so dosegli po 14 točk, v prelomnih trenutkih dvoboja pa se je izkazal tudi Latvijec Davis Bertans z 12 točkami.

Bertans, nekdanji košarkar ljubljanske Olimpije, je s trojko eno minuto in 41 sekund pred zadnjim zvokom sirene Spurs popeljal v vodstvo z 99:96, prednosti pa skupaj s soigralci ni več izpustil iz rok.

Sicer pa je Dallas po osmih minutah vodil že 23:4, kar je bila tudi največja prednost na tekmi.

Dončić je dve od svojih osmih podaj podelil 40-letnemu Dirk Nowitzkemu, ki je ob tem zadel dve trojki. Mladi zvezdnik Dallas je legendi kluba asistiral prvič, odkar igrata skupaj. “Vedel sem, da bo zadel, ko sem mu podal za prvo trojko. Občutek je bil poseben,” je ob tem dejal mladi Slovenec.

Še naprej pa blesti Houstonov stroj za doseganje košev James Harden. Ta je ob porazu svoje ekipe po podaljšku proti Brooklynu s 142:145 dosegel 58 točk ter 10 skokov in šest asistenc. V zadnjih 21 tekmah je v povprečju dosegel 40 točk. V tej sezoni je 50 točk ali več dosegel četrtič, skupno pa trinajstič v karieri, s čimer je na šestem mestu večne lestvice lige NBA.

V dresu Golden Stata je blestel Stephen Curry, ki je k zmagi proti New Orleansu s 147:140 prispeval 41 točk. Njegova soigralca Kevin Durant in Draymond Green sta tekmo končala z dvojnim dvojčkom. Durant je dosegel 30 točk in 15 skokov, Green pa 17 točk in 14 asistenc. Na drugi strani je blestel Anthony Davis s 30 točkami in 18 skoki. Curry je ob tem dosegel devet trojk in postal prvi igralec v ligi NBA, ki je na treh zaporednih tekmah dosegel vsaj osem trojk.

Derbi vzhodne konference je pripadel Bostonu, ki je s 117:108 ugnal Toronto. Kelti so do zmage prišli z izvrstnim zaključkom tekme, ki so jo končali z delnim izidom 17:4. V zadnji četrtini se je razigral Kyrie Irving, ki je v njej dosegel 10 točk in šest podaj, tekmo je končal pri 27 točkah in 18 asistencah, kar je zanj rekord karieri. Ob spodrsljaju Toronta je prvo mesto prevzel Milwaukee, ki je s 111:101 premagal Memphis.

Detroit je bil s 120:115 boljši od Orlanda, Portland s 129:112 od Clevelanda, Utah pa s 129:109 od LA Clippers.