8.7 C
petek, 26 aprila, 2024

Monika Hrastnik peta na zadnji tekmi svetovnega pokala

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je na zadnji tekmi svetovnega pokala v spustu v tej sezoni v portugalski Lousi osvojila peto mesto. V močno skrajšani sezoni gorskega kolesarstva je to izenačena najboljša uvrstitev 26-letnice iz okolice Mozirja.

Hrastnikova je danes na drugi tekmi na Portugalskem za zmagovalko zaostala 5,684 sekunde. Slavila je Francozinja Marine Cabirou, ki je bila najboljša tudi v seštevku sezone. Drugo mesto je danes osvojila Nemka Nina Hoffmann, tretja pa Britanka Tahnee Seagrave.

Hrastnikova je za stopničkami zaostala dobre tri sekunde. V letošnji sezoni je v Mariboru na dveh tekmah osvojila peto in šesto mesto, na prvi portugalski preizkušnji v petek pa je bila sedma. Največji uspeh je v tej sezoni dosegla z bronom na svetovnem prvenstvu v avstrijskem Leogangu.

Danes bo na sporedu še moška preizkušnja. V sobotnih kvalifikacijah je bil edini slovenski predstavnik Jure Žabjek 16.