5.6 C
sobota, 27 aprila, 2024

Manchester City kljub boljši igri na koncu izgubil

V drugem krogu skupinskega dela Lige prvakov so bile sinoči odigrane tekme 2.kroga v skupinah od A do D. Največ pozornosti je pritegnila tekma med Paris SG-jem in Manchester Cityjem v skupini A.

Gostje so na začetku prevladovali. V osmi minuti pa je PSG povedel. Po podaji Mbappeja z desne strani je Gueye z osmih metrov “snel pajčevino ” z levega zgornjega kota vratarja Cityja Edersona, ki ni niti trenil.

V 26 minuti imenitna priložnost za izenačenje.  Najprej je Sterling s petih metrov s strelom z glavo zadel prečko,  odbito žogo pa je prav tako v prečko poslal Bernardo Silva. Kako mu z dveh metrov ni uspelo zadeti, verjetno ni jasno niti njemu samemu.

V 38 minuti je hitri Mbappe pripravil priložnost Herreri, ki je streljal točno v Edersona.

V 43 minuti se je izkazal tudi domači vratar Donnarumma, ki je obranil strel Rubena Diaza z bližine.

Podobno je bilo v drugem polčasu. City je napadal, PSG prežal na protinapade.

DeBruyne je bil v 54 minuti sam pred Donnarummo, ki pa je njegov strel obranil.

V 65 minuti protinapad domačih, Neymar je s strani prišel pred gol Edersona, a je slabo streljal in zgrešil njegova vrata.

V 74 minuti pa je na sceno stopil do takrat malo vidni Messi. Po lepi kombinaciji z Mbappejem je s šestnajstih metrov zadel za 2:0. Ederson je njegov strel lahko pospremil le s pogledom.

Malo pozneje je Donnarumma obranil nevaren strel Mahreza. Do konca tekme se rezultat ni spremenil.

City je bil večji del tekme boljši, imel je večjo posest žoge. Tudi nekaj lepih priložnosti. Vendar njegovi igralci niso znali dati gola. To je tudi največji razlog njihovega poraza.

Paris SG je zmagal s taktiko, kjer je pustil nasprotniku pobudo ter čakal na protinapade in navdih posameznikov. In točno to se je tudi zgodilo. Ob tem, da je bil vratar Donnarumma odličen.

Največja senzacija kroga je prav gotovo zmaga Šerifa iz Tiraspola v Madridu proti Realu. Tudi zmaga Bruggeja v Leipzigu je presenetljiva. Milan pa je z igralcem manj v končnici klonil proti Atleticu našega Jana Oblaka. Ostali rezultati so bolj ali manj pričakovani.