8.7 C
petek, 26 aprila, 2024

Liverpool močnejši od Atletica

Piše: C. R.

Tudi sinoči je bilo na sporedu nekaj atraktivnih tekem v 4.krogu Lige prvakov v skupinah od A do D.

Na polnem Anfield Roadu je Liverpool gostil Atletico Madrid našega Jana Oblaka.

Na začetku tekme so bili nevarnejši gostje. Joao Felix in Correa se v ugodnih situacijah nista znašla.

Potem pa je v 12.minuti Arnold podal z desne strani,  Diogo Jota pa s petih metrov premagal nemočnega Oblaka. Izkoristil je slabo postavitev centralnih branilcev Atletica.

V 21.minuti je bilo že 2:0. Spet je podal Arnold. Obramba gostov je bila prepočasna za vtekajočega Maneja, ki je samo podstavil nogo in žoga je končala v mreži.

Ko je bil v 35.minuti izključen Felipe, je bilo jasno, da je tekma odločena.

Do konca polčasa se je dvakrat izkazal Oblak, ki je obranil strela Salaha in Dioga Jote.

Naš vratar se je znova izkazal v 52.minuti, ko je obranil strel Salaha, ki je prišel sam pred njega.

Malo kasneje je s petih metrov zgrešil Diogo Jota.

Madridčani so imeli priložnost po protinapadu v 73.minuti, a ga je Herrera slabo zaključil.

Do konca tekme je gledalce navduševal mojster preigravanja Salah. Do spremembe rezultata pa ni prišlo.

Liverpool je zmagal vse štiri tekme v skupini in se že uvrstil naprej. Podobno je uspelo tudi Ajaxu, ki je zmagal v Dortmundu.

V drugih skupinah so ekipe bolj izenačene. Največje razočaranje do sedaj je nekdanji velikan Milan, ki je sinoči osvojil šele svojo prvo točko.