7.8 C
petek, 19 aprila, 2024

Kralji Anžeta Kopitarja klonili doma in ostajajo zadnji v NHL

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma z 2:4 izgubila z Vancouver Canucks in ostala zadnja na lestvici. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je za domače dosegel asistenco, ko je podal Drewu Doughtyu v osmi minuti druge tretjine za izenačenje na 1:1.

Štirje zadetki so padli v drugi tretjini. Adam Gaudette v šesti minuti drugega dela in Sam Gagner v 13. sta Vancouver povedla v vodstvo z 1:0 in 2:1, Matt Luff pa je tri minute in pol pred zadnjo tretjino izenačil na 2:2.

Dvajsetletni Šved Elias Pettersson je devet minut pred koncem srečanja gostom znova zagotovil prednost, minuto in 19 sekund pred zaključkom pa je končni izid postavil Tyler Motte. Oba zadnja gola sta bila dosežena po samostojnih akcijah.

Moštvo Los Angelesa bo igralo v noči na ponedeljek po slovenskem času še drugo domačo tekmo zapored, ko bodo na drugi strani stali igralci Edmonton Oilers.