7.1 C
četrtek, 25 aprila, 2024

Košarkarji na OI povozili Nemce. Vse bližje je medalja!

Piše: D. K. (e-Maribor)

Slovenski košarkarji so z izjemno predstavo povozili Nemce s 94:70 in se bodo v polfinalu olimpijskih iger pomerili z zmagovalcem obračuna med Francijo in Italijo.

SLOVENIJA ZANESLJIVO PREMAGALA NEMCE

Slovenija je v Tokiu še naprej neporažena in jo le še ena zmaga loči od olimpijske medalje. V primeru uspeha v polfinalu bo igrala finale v soboto ob 4.30, ob porazu pa jo tekma za bronasto odličje čaka ob 13.00.

Navdušil je Zoran Dragić s 27 točkami, zadel je vseh šest metov za dve točki in tudi pet trojk. Luka Dončić je zbral 20 točk in se znova približal trojnemu dvojčku, izkazal se je tudi z 11 skoki in 8 podajami.

V zadnji četrtini je Nemcem zmanjkalo energije, Slovenci pa so leteli po parketu. Prepelič je zadel dve trojki, po znamenitem koraku nazaj pa je zadel še Dončić. Tri minute pred koncem je na semaforju pisalo 84:63, Rödl je vzel minuto odmora, a njegovi izbranci so bili že poklapani na klopi. Dončić je lahko v zadnjih minutah počival, Dragić pa je po trojki za 91:65 z rokama pokazal, da je tekme konec.