4.8 C
sobota, 20 aprila, 2024

Koper ohranja možnosti za naslov

Piše: Samo Vidovič

Samo štiri dni po obračunu v polfinalu pokala sta se na stadionu ŽAKa v Ljubljani znova pomerila Bravo in Domžale. Tokrat so bili uspešnejši gostje, ki so zmagali z 2:0 in se tako maščevali Šiškarjem za pokalni poraz.

Prvi polčas ni bil preveč zanimiv, omeniti je treba le priložnost Bajdeta v 28.minuti, ko si je lepo pripravil strel, a ni zadel domžalskih vrat ter strela Jakupovića v 18. oziroma 40.minuti, obakrat je bil nenatančen.

Tudi na začetku drugega polčasa sta imela najprej priložnosti omenjena igralca, toda mreži se nista zatresli.

Potem pa je na sceno stopil najboljši igralec tekme Jakupović, ki je do konca tekme dvakrat zadel v polno.

Najprej v 66.minuti, ko je po samostojnem prodoru z desetih metrov premagal domačega vratarja Orbanića.

Potem pa še v 82.minuti, ko je po dolgi podaji še drugič premagal Orbanića in svoji ekipi zagotovil tri točke.

Bravo je osnovni cilj sezone izpolnil pred dnevi v pokalni tekmi, kjer so se njegovi igralci zelo potrošili. V prvem polčasu so še nekaj odigrali, v drugem pa so popustili. Poraz za njih nima večjega pomena, sedaj morajo vse moči usmeriti v finale pokala.

Domžalčani so po štirih zaporednih porazih končno zmagali in prekinili dolg post brez zmage, ki je trajal vse od konca februarja. Točke so seveda dobrodošle, po razočaranju v pokalu so se hitro pobrali in iz Ljubljane zasluženo odhajajo s tremi točkami. Do konca prvenstva lahko popravijo dokaj bled spomladanski vtis.

Na Bonifiki sta  derbi kroga odigrala Koper in Olimpija. Koper še upa na naslov državnega prvaka, Olimpija pa je po porazu v Ljudskem vrtu izgubila možnosti za naslov.

Prvi so zapretili domači, ljubljanska obramba je uspela razčistiti nevarno situacijo.

V 18.minuti je v kazenskem prostoru domačih streljal Nukić, strel pa ni bil preveč nevaren za domačega vratarja Golubovića.

V 30.minuti je do strela s sedemnajstih metrov prišel Boakye, njegov strel je končal tik ob desni vratnici.

Samo minuto kasneje je s podobne razdalje nevarno streljal Colley.

V 34.minuti je Nukić odvzel žogo Žužku in takoj streljal, vendar je zgrešil vrata. To je bila najlepša priložnost za Olimpijo v prvem polčasu.

Prtajin je po podaji Elšnika v 40.minuti poskušal z glavo, vendar je streljal točno v Golubovića.

V 41.minuti pa je Banić pred vrati podrl Colleya, Parris je bil z enajstmetrovke natančen, Koper je povedel.

Olimpija je bila v prvem polčasu nevarejša, Koper pa je odšel na polčas s prednostjo.

Že v 49.minuti bi lahko Žužek po kotu povišal vodstvo,  a je z glavo na drugi vratnici streljal točno v Banića.

V 57.minuti je s šestnajstih metrov zgrešil Kotnik, ki si je pred tem lepo pripravil strel.

V naslednji minuti je Čabraja z volejem streljal čez gol Golubovića.

Potem se je situacija na igrišču nekoliko umirila, priložnosti je bilo manj. Olimpija je napadala, Koper prežal na protinapade. V zaključku tekme je gostujoči trener Prosinečki vse stavil v napad, vstopila sta Ziljkić in Prelec, toda ni pomagalo. Koper je zmagal z 1:0.

Koprčani so z zmago ostali v boju za naslov državnega prvaka. To tekmo so dobesedno odgarali, dobili so jo z odlično igro v fazi defenzive. V napadu tokrat niso bili tako nevarni kot ponavadi. Sedaj jih čaka derbi v Mariboru, to je tekma, ki že lahko odloči, kdo bo prvak.

Olimpija je bila predvsem v prvem polčasu bližje zadetku, toda tokrat v svojih vrstah niso imeli razpoloženega strelca. Nukić bi lahko v tisti priložnosti bolje streljal, še potegnil proti golu. V sami igri so bili Ljubljančani najmanj enakovredni,  toda to je slaba tolažba, saj so ostali brez točk.

32.krog se bo zaključil jutri s tekmo med Aluminijem in Celjem.