7.9 C
četrtek, 28 marca, 2024

Iličićeva Atalanta je bila nemočna proti Angležem

Včeraj se je končal 3.krog skupinskega dela Lige prvakov. Igrali so tekme skupin od E do H. Tako kot v sredo je smo tudi včeraj videli na delu slovenskega reprezentanta. V dresu Atalante, ki je gostovala v Manchestru pri Unitedu, je nastopil Josip Iličić. Tekmo Manchester Utd-Atalanta smo tudi podrobno spremljali.

Gostje so bili na začetku več pri žogi, rezultat tega je bilo njihovo vodstvo v 14.minuti.

Po lepi akciji, v kateri je sodeloval tudi Iličić, je Pašalić z bližine zadel ob neodločni domači obrambi.

V 20 minuti smo prvič v resnejši akciji videli Ronalda, ki je lepo podal Fredu. Vratar gostov Musso je njegov strel odbil v kot. Malo zatem je Ronaldo streljal točno v Mussa.

Potem pa je v 29 minuti po kotu Demiral z glavo zadel za povišanje vodstva gostov.

Domači igralci vse do 44 minute niso bili nevarni. Takrat je imel lepo priložnost Fred, a je streljal mimo leve vratnice. Še lepšo priložnost je imel malo kasneje Rushford, ki je bil popolnoma sam pred Mussom, streljal pa je čez njegova vrata.

Musso se je zelo izkazal na začetku drugega polčasa, ko je obranil strel Ronalda, ki je bil sam pred njim.

V 54 minuti pa ni mogel preprečiti znižanja rezultata. Rashford ga je premagal z diagonalnim strelom v “malo mrežico “.

V 58 minuti je malo zmanjkalo do izenačenja. McTominay je zadel vratnico.

V 64 minuti je spet poskušal Ronaldo, Musso je tokrat obranil s konico prstov leve roke.

Zapata in nato Malinovsky sta imela v 71 minuti priložnost za povišanje vodstva, obakrat se je izkazal domači vratar De Gea.

75 minuta je prinesla izenačenje. Po predložku Bruna Fernandesa je zadel Maguire.

Bruno Fernandes je imel pet minut kasneje priložnost za popoln preobrat, toda Musso je bil včeraj v vrhunski formi in je njegov strel obranil.

Kar ni uspelo Fernandesu, pa je v 82 minuti Ronaldu. Z glavo je neobranljivo zadel za končnih 3:2. Velemojster je pokazal svojo vrhunsko kvaliteto, do konca je “potopil” Atalanto.

Spet smo videli izvrsten nogomet, kakršnega si samo želimo gledati.

Atalanta je bila v prvem polčasu boljša in je zasluženo vodila. Zdelo se je, da Manchester nima veliko možnosti za preobrat, saj je igral dokaj skromno. V drugem polčasu pa smo videli povsem drugačno domače moštvo, ki je goste povsem nadigralo. Zadetek je vseskozi “visel v zraku”, po izenačenju je “Rdečim vragom” uspel popoln preobrat. Morda je bila ključna menjava stebra gostujoče obrambe Demirala, ki je moral ob polčasu zaradi poškodbe zapustiti igrišče. Tudi odlični vratar Musso poraza ni mogel preprečiti.