11.5 C
četrtek, 28 marca, 2024

Eva Urevc zmagovalka kvalifikacij v Lahtiju

Slovenska smučarska tekačica Eva Urevc je poskrbela za presenečenje kvalifikacij pred današnjo tekmo svetovnega pokala v sprintu v Lahtiju.

Triindvajsetletnica je postavila najboljši čas na 1,3-kilometrski progi, Švicarko Nadine Fähndrich na drugem mestu je prehitela za 4,21 sekunde. Anamarija Lampič je bila peta, Katja Višnar pa šesta.

Vesna Fabjan je kvalifikacije končala na 23. mestu.

Prepočasna za izločilne boje, ki se bodo začeli ob 13.30, je bila Alenka Čebašek na 37. mestu.

Na startu moške tekme, ki se merijo na malenkost daljši progi, dolga je 1,6 km, sta bila dva Slovenca. Miha Šimenc je bil v kvalifikacijah uspešen in je dosegel 25. čas, Janez Lampič pa je tekmovanje zaključil na 40. mestu.