3.6 C
četrtek, 25 aprila, 2024

Dončić je dan pred praznovanjem svojega 20. rojstnega dne dosegel 26 točk

Košarkarji iz Dallasa so po petih zaporednih porazih končno okusili slast zmage in v svojem American Airlines Centru ukanili Indiano s 110:101. Odločilno vlogo za zmago teksaške ekipe je odigral slovenski čudežni deček Luka Dončić, ki je dan pred praznovanjem svojega 20. rojstnega dne dosegel 26 točk, deset skokov in sedem podaj.

Ljubljančan v dresu Dallasa je bil v vseh treh košarkarskih prvinah najboljši igralec svoje ekipe. Njegov met iz igre je znašal 9-16, za tri točke 3-8, v slabih 32 minutah igre je izgubil sedem žog.

Dončić je kot najstnik v ligi NBA dosegel 1194 točk oziroma v povprečju 20,9 na tekmo, 415 skokov (7,3 v povprečju) in 324 asistenc (5,4 v povprečju). Edini igralec v najmočnejši ligi na svetu s takšnimi številkami pred 20 letom je LeBron James.

“Vsako tekmo igram na isti način. Ne razmišljam od drugih tekmah, preveč jih je,” je bil kratek Dončić, na vprašanje, kako bo praznoval rojstni dan, pa je odgovoril: “Šel bom nekaj pojest s prijatelji in družino. Nič posebnega.”

Drugi najbolj učinkovit igralec domače zasedbe je bil Jalen Brunson s 24 točkami, Tim Hardaway Jr. je prispeval 20 točk. Pri Indiani je bil strelsko najbolj razpoložen Hrvat Bojan Bogdanović z 22, Wesley Matthews je dodal 20 točk.

Prava košarkarska drama se je odvila v Miamiju, kjer je domača zasedba v sami končnici strla odpor prvakov iz Oaklanda in slavila s 126:125. Rekonvalescent Goran Dragić je bil najbolj učinkovit igralec domače ekipe, Ljubljančan je v dobrih dvajsetih minutah dosegel kar 27 točk, zbral tri skoke in asistenco, odločilen koš za končno zmago pa je v izdihljajih rednega dela dosegel veteran Dwyane Wade. Aktualni prvaki NBA so najprej blokirali njegov met za tri točke, nato pa je Wade v drugem poskusu iz dvokoraka zadel met za tri točke za tesno zmago floridske ekipe.

“To je zame nekaj posebnega. Z ekipo smo res potrebovali to zmago, vsi smo se borili zanjo. V takšnem položaju sem bil že neštetokrat, neštetokrat mi ni uspelo. Vesel sem, da mi je takšen met uspel pred vsemi navijači. Zabavno je. Stephu Curryju sem rekel, da rabim takšen met za miren odhod,” se je po tekmi smejalo Wadu, ki je met najprej proslavil s tekom po igrišču, nato pa s skokom na zapisniško mizo, kar je s stoječimi ovacijami pozdravila celotna dvorana.

Dragić je sicer kar 25 točk dosegel v prvem polčasu in 20 v drugi četrtini. Takšnega dosežka ni dosegel še noben igralec vročice. Dragić je 11 točk dosegel v 69 sekundah.

Wade je na koncu prispeval 25 točk, poleg Dragića (njegov met je znašal 7-11, za tri točke 4-7) se je izkazal še Josh Richardson z 21 točkami. Pri Golden Statu je Klay Thompson dosegel 36, Kevin Durant 29, Stephen Curry pa 24 točk.

James Harden je ob zmagi njegovega Houstona proti Charlottu s 118:113 dosegel 30 točk, a imel met iz igre 10-29. Charlottin zvezdnik Kemba Walker je dosegel 35 točk, a zgrešil dve trojki ob koncu tekme.

LeBron James je bil ključni mož jezernikov na poti do zmage proti New Orleansu s 125:119. Enaintrideset sekund pred zadnjim zvokom sirene je zadel trojko za 123:117, trinajst sekund pred koncem je z dvema prostima metoma zmago potrdil Reggie Bullock. James je tekmo končal s 33 točkami in desetimi asistencami.

Najboljša ekipa lige Milwaukee je po podaljšku premagala Sacramento s 141:140.