4.6 C
sobota, 20 aprila, 2024

Domžalčani izenačili z Aluminijem, Celjani spet v zelo dobri formi

V Domžalah so domači gostili Aluminij. Po seriji tekem brez zmage, zadnjič so zmagali pred petimi tedni, so Kidričani padli na zadnje mesto. Zato so bile tri točke že nuja. Domžale so še vedno v nevarni coni, tudi oni so imeli pred to tekmo enake ambicije.

Gledali smo dinamično tekmo, z veliko teka, dvobojev, tudi priložnosti ni manjkalo.

Gostje so imeli veliko priložnost v 17.minuti, ko se je po povratni žogi z desne strani sam na strelu znašel Krefl, vendar je streljal mimo gola.

V 23.minuti so prvič zapretili domači, a tudi Ibričić z razdalje ni bil natančen.

V 27.minuti lepša priložnost za Domžale, po kotu Ibričića Geogijević z bližine ni uspel potisniti žoge v mrežo.

Ko je kazalo, da Domžale prevzemajo pobudo, pa so povedli gostje. V 30.minuti je Kadrić podal Bizjaku, slednji je preigral vratarja Mulalića in zadel za vodstvo gostov.

Drugi polčas so bili domači konkretnejši.

V 50.minuti je Ibričić po dvojni podaji prišel sam pred Janžekoviča, ki pa je z nogo obranil njegov strel.

V 58.minuti pa je Jurilj “kot hitri vlak” pobegnil po levi strani in podal pred gol gostov. Janžekovič je slabo ocenil let žoge in poletel v prazno, Jakupović pa je žogo poslal v prazno mrežo.

Sledila sta neuspešna poskuša Pečnika in Kadrića.

Do konca so oboji poskušali priti do zmage, vendar se je tekma končala z 1:1, kar je po videnem najbolj pravičen rezultat.

Domžalčani so v prvem polčasu odigrali slabše, morda so po zmagi v pokalu podzavestno podcenjevali nasprotnika. V drugem so odigrali bolje in prišli do izenačenja.

Gostje so presenetili z igro z dvema napadalcema, zasluženo so vodili po prvem polčasu. V drugem so nekoliko zamenjali taktiko, zaigrali previdneje. Dobili so nepotreben gol, drugače pa so z igro lahko zadovoljni.

Zvečer sta se pomerila še Celje in Mura, zadnja dva državna prvaka.

Na začetku so bili nevarnejši Celjani, ki bi preko Medveda v 13.minuti lahko prišli v vodstvo. Izkazal se je gostujoči vratar Obradović.

V 24.minuti pa vodstvo domačih. Akcijo je začel Begić, nadaljeval Božić, po strelu Medveda in odboju od vratnice pa zaključil Svetlin.

Isti igralec bi v 30.minuti lahko povišal vodstvo, prišel je sam pred Obradovića, streljal pa je nerazumljivo slabo.

Mura je imela prvo priložnost v 51.minuti. Po kombinaciji z Lotričem je Mulahusejnović streljal čez gol.

Deset minut kasneje je imel priložnost Maroša, vratar domačih je njegov strel odbil v kot.

Pritisk Mure se je stopnjeval, trener Šimundža je z nekaj menjavami osvežil ekipo. Celjani so čakali na protinapade. Po enem izmed njih je Medved v 71.minuti “premešal” obrambo Mure, a streljal čez gol.

V 80.minuti je z razdalje nevarno streljal Horvat, spet se je izkazal Raduha.

Na drugi strani je poskušal Jakobsen, tokrat je bil na mestu Obradović.

Zadnjo priložnost na tekmi je zapravil Sokler.

Ostalo je pri 1:0 za Celje.

Celjani so zadnjih pet tekem neporaženi. Po prihodu novega trenerja Sešlarja so v seriji dobrih rezultatov. Točkovno so se izenačili z Muro, vrh lestvice sedaj ni preveč oddaljen. Z optimizmom lahko gledajo naprej.

Igralci Mure so v prvem polčasu pokazali premalo, predvsem v napadu. Drugi polčas je bil boljši, toda pred golom domačih so bili premalo konkretni.

Danes je na sporedu še zadnja tekma 15.kroga. V Ljudskem vrtu bosta derbi kroga odigrala Maribor in Koper.