6.1 C
četrtek, 18 aprila, 2024

Chelsea nadigrala Juventus

V ospredju 5.kroga skupinskega dela Lige prvakov je bila tekma med aktualnim evropskim prvakom londonskim Chelseajem in Juventusom iz Torina. Obe ekipi sta si praktično že zagotovili napredovanje, tekma je odločala o zmagovalcu skupine H.

Chelsea je začel silovito, gostje prvih deset minut praktično niso prišli čez polovico igrišča. V tem delu igre je imel najlepšo priložnost Pulisic, a je nekaj metrov pred vrati gostov zgrešil žogo.

Šele po deseti minuti so igralci Juventusa “zadihali”, prišli pred domača vrata. Vendar brez pravega zaključka.

Domači so povedli v 25.minuti. Po kotu z leve strani je bil v gneči najbolj priseben Chalobah, ki je s strelom iz polobrata premagal gostujočega vratarja Sczcesnyja.

Tri minute kasneje je Morata ža premagal vratarja domačih Mendyja, Thiago Silva pa je s požrtvovalnim posredovanjem uspel žogo izbiti tik pred golovo črto.

V 37.minuti je nevarno streljal James, Sczesny je s konicami prstov strel odbil v kot.

Chelsea je v prvem polčasu prevladoval, tudi na začetku drugega polčasa se na igrišču ni dosti spremenilo.

Thiago Silva je v 54.minuti dobro zapretil Szczesnyju. Že minuto kasneje pa je James z diagonalnim strelom z desne strani povišal vodstvo domačih.

V 58.minuti je bilo vse odločeno. Londončani so popolnoma izigrali nezbrano in neaktivno obrambo gostov. Lepo akcijo je z golom zaključil Hudson-Odoi.

Nato je pritisk domačih popustil, zadovoljni z visokim vodstvom so iniciativo prepustili Italijanom. Ki pa niso bili pretirano nevarni za njihov gol.

Šele v 84.minuti je McKennie dobro zaposlil Mendyja, ki se je izkazal z lepo parado.

V peti minuti sodnikovega podaljška pa je Werner po podaji Ziyecha postavil končni rezultat 4:0.

Tekma je pokazala, da je Chelsea  v tem trenutku predober za Juventus. Italijani niso imeli niti najmanjših možnosti za zmago. Več ali manj smo gledali “enosmerni promet ” v korist Londončanov.

Od ostalih tekem je treba omeniti peto zaporedno zmago Bayerna, ki je z 2:1 zmagal v Kijevu. Bavarci so uspeli kljub velikim problemom s koronavirusom, nekaj igralcev je v karanteni. Barcelona je znova razočarala svoje navijače, na Nou Campu je le remizirala z Benfico.