Celjani tokrat močnejši od nogometašev Brava

Piše: Samo Vidovič

V zadnji tekmi 13.kroga prve lige sta se pomerila Celje in Bravo.

Prvi polčas je minil v izenačeni tekmi, obe moštvi bi lahko povedli.

Celje že v 22 sekundi, ko je strel Soklerja na golovi črti ubranil branilec Kavčič.

Za Bravo je priložnost v 15 minuti zamudil Ogrinec, z glavo je streljal mimo gola.

Drugi polčas so bili bolj nevarni Celjani. Svetlin, Božić in nato še rezervist Medved v razmaku 15 minut niso bili natančni, njihovi streli so končali za vrati vratarja Josipovića. Gostje v tem delu igre niso bili pretirano nevarni.

Odločitev o zmagovalcu je prišla v 81 minuti. Po kotu Božića je strel Medveda vratar gostov odbil naravnost do domačega kapetana Zaletela, ki je z glavo zadel za 1:0. To je bil tudi končni izid tekme.

Celje se je z zmago odlepilo od Domžal in Aluminija in se na točko približalo Taborju. To je tudi prva zmaga pod novim trenerjem Simonom Sešlarjem, ki je pred kratkim na klopi zamenjal Agrona Šaljo.

Ljubljančani so po dolgem času izgubili, ostajajo na drugem mestu lestvice. Pred to tekmo kar štiri tekme niso dobili gola, kar je res pohvalno. Danes so v obrambi odigrali dobro, v napadu pa so pokazali premalo. To je tudi glavni razlog za poraz.