3 C
četrtek, 18 aprila, 2024

Celjani napolnili mrežo Kidričanov

Piše: Samo Vidovič

Zadnja tekma 32.kroga je bila odigrana v Kidričevem. Pomerila sta se Aluminij in Celje. Za ‘Šumarje’ je bila ta tekma zelo pomembna, saj nujno potrebujejo točke, za deveto uvrščenim Taborom zaostajajo za šest točk. Celjani pa so po izpadu iz pokala pred dnevi izgubili še zadnjo možnost, da rešijo slabo sezono.

Že od samega začetka je bilo jasno, da so Celjani boljše moštvo. Kidrčanom kot da bi pomembnost tekme ‘zvezala’ noge.

Že v 9.minuti smo videli prvi zadetek. Po kotu Vrbanca je z glavo zadel Morozov.

Tudi drugi gol v 21.minuti pripravil Vrbanec, tokrat je z glavo zadel Zec.

Deset minut kasneje je bilo že 3:0, po preigravanju je z izjemnim strelom zadel Nene Junior Gbamble.

V 35.minuti je po odbiti žogi zadel še Kuzmanović, tekma je bila odločena.

Drugi polčas je bil samo formalnost.

V 54.minuti je Vrbanec še tretjič asistiral, Zec pa je dal še svoj drugi gol na tekmi.

Končnih 6:0 za Celje je v prvi minuti sodnikovega podaljška postavil Jakobsen.

Kidričani so sinoči popolnoma odpovedali. S tako igro ne bodo ostali v prvi ligi, njihova obramba je bila na tretjeligaškem nivoju. V eni najpomembnejših tekem za obstanek niso pokazali praktično nič. Delovali so popolnoma ‘razštelano’, brez repa in glave. V kolikor v naslednjem krogu izgubijo v Domžalah, se lahko poslovijo od prve lige.

Celjani so končno prikazali igro, ki se od njih pričakuje. V ekipi imajo dovolj kvalitete za precej višje mesto na tablici. Tokrat so jo izkazali tudi na igrišču. Bili so za dve klasi boljši nasprotnik, popolnoma so nadigrali igralce Aluminija.