petek, 19 aprila, 2024

Celjani dosegli zmago v gosteh

Drugi krog državnega prvenstva sta v Sežani otvorila CB24Tabor in Celje.

Gledali smo zanimiv nogomet, na koncu so slavili Celjani.

Stančič je že v prvi minuti zapretil obrambi gostov, ki se je na koncu uspela rešiti.

V deseti minuti pa je imel na drugi strani po podaji Medveda Svetlin prazen gol, a je nastreljal Ovseneka.

V 27 minuti kombinacija Salkić-Ndzengue, slednji je z glavo streljal čez gol.

V 41 minuti je spet streljal Ndzengue, a preveč po sredini in vratar Rozman ni imel večjih težav.

Gostje so poskušali s streli od daleč, nobeden ni bil posebno nevaren.

Prvi polčas je bil izenačen, drugega so bolje začeli Celjani.

V 49 minuti je Urh  šestnajstmeterskem prostoru nespretno brcnil Flisa,  sodnik Mertük je pokazal na belo točko. Zanesljiv realizator enajstmetrovke je bil Medved.

Celjani so bili predvsem v prvi polovici  drugega polčasa boljši, a zelo nespretni pri zaključkih. Domači so v tem delu težko prihajali pred celjski gol.

V 73 minuti se je Mayeuski znašel sam pred vratarjem domačih Koprivcem, a je okleval in Koprivec mu je žogo odvzel.

Ob koncu tekme so domači prevzeli pobudo, pravih idej pred golom Rozmana pa niso imeli.

V 86 minuti so le prišli do priložnosti za izenačenje, svoje najlepše na tekmi. Po prostem strelu Mihaljevića z leve strani je Nemanič s štirih metrov z glavo streljal čez gol.

Zmaga Celja z 1:0 je zaslužena. Predvsem v drugem delu tekme so bili boljši, hitrejši, agresivnejši na nasprotni polovici. Manjkal jim je samo boljši zadnji pas in koncentracija pred golom, pa bi tekmo lahko rešili že prej.

Igralci Tabora niso uspeli ponoviti igre iz Murske Sobote. Igrali so prepočasi, brez prave dinamike. Napadalni duet Stančič-Ndzengue je bil odrezan, brez uporabnih žog. Nemanič bi na koncu lahko izenačil, vendar to splošnega vtisa o igri Sežancev ne bi popravilo.