7.1 C
četrtek, 25 aprila, 2024

Bayern v odlični formi, Barcelona daleč od svoje slave

Tudi sinoči, ko so bile odigrane tekme 2. kroga Lige prvakov v skupinah od E do H, je bilo na sporedu nekaj zanimivih obračunov.

Juventus je v Torinu gostil aktualnega evropskega prvaka Chelsea in ga premagal z 1:0.

Pričakovali smo izenačeno tekmo. Vendar temu ni bilo tako. Gostje so od začetka tekme igrali visok presing na polovici Juventusa. Domači so se odločili za obrambno taktiko ter igranje na protinapade.

Kljub terenski premoči si Londončani v prvem polčasu niso priigrali resnejše priložnosti. Edino pravo v tem delu je imel za domače Chiesa v 20. minuti, a je zgrešil.

Takoj na začetku drugega polčasa, po desetih sekundah igre, pa je bil natančnejši in je povedel “Staro damo” v vodstvo.

Do konca so bili vsi napadi gostov za izenačenje neuspešni in bolj ali manj nenevarni. Le Lukaku in v zadnji minuti Havertz sta ogrozila gol Juventusa, a sta bila premalo natančna.

Skoraj neverjeten je podatek o posesti žoge, ki je znašal kar 74%-26%  v korist gostov. Vendar v nogometu štejejo le goli.

Zanimivo je bilo tudi v Lizboni, kjer sta igrala Benfica in Barcelona. Gostje so prišli po tri točke, na koncu pa namesto točk peljejo nazaj tri gole v svoji mreži. Že drugič zapored so v Ligi prvakov izgubili s 3:0. Njihova igra v tej ligi je trenutno tragična. Obramba ni na nivoju, branilca Piqueta je moral  Koeman zamenjati že po dobre pol ure igre, saj je bil na robu drugega rumenega kartona. Napadalci pa ne morejo zadeti niti praznega gola.

Za razliko od Barce je bila Benfica poletna v napadu in dovolj dobra v obrambi, da je zanesljivo zmagala.

Bayern melje naprej, gostom iz Kijeva je nasul pet “komadov”, očitno so Bavarci v top formi.

Omenimo še, da je Manchester Unitedu zmago prinesel zimzeleni Ronaldo v peti minuti sodnikovega podaljška.