8.7 C
petek, 26 aprila, 2024

Atletico klonil pred Liverpoolom

Včeraj je bil odigran 3.krog skupinskega dela Lige prvakov v skupinah od A do D.

Pod drobnogled smo vzeli tekmo v Madridu, kjer sta igrala Atletico našega Jana Oblaka in Liverpool.

Gostje so začeli huronsko in že po trinajstih minutah vodili z dvema goloma razlike.

V osmi minuti je strel Salaha Milner   preusmeril v nasprotni kot nemočnega Oblaka. Zadetek so vseeno pripisali Salahu.

Pet minut kasneje je Felipe izbil žogo le do Keitaha, ta pa jo je z močnim udarcem z roba kazenskega prostora poslal za Oblakov hrbet.

Po tem golu so do daha prišli tudi domači. V 20 minuti je Griezmann iz bližine izenačil, Atletico je bil spet v igri.

Griezman je v 27 minuti zamudil veliko priložnost za izenačenje. Sam je prišel pred vratarja gostov Allisona, ta pa je njegov strel obranil.

V 34 minuti je bi Griezmann natančnejši. Z diagonalnim strelom z dvanajstih metrov je premagal Allisona. Asistiral mu je Joao Felix.

V 40 minuti je s strani streljal Joao Felix, Allison se tokrat ni dal premagati.

Vratar gostov se je izkazal tudi v 43 minuti,  ko je bil sam pred njim Lemar.

Prvi polčas je bil odličen,  tudi v drugem smo gledali zanimivo tekmo.

V tem delu igre se je prvi z lepo parado izkazal Oblak.

Takoj zatem se je Carrasco sam znašel pred Allisonom, vendar ga tudi on ni uspel premagati.

Potem pa v 51 minuti ključni moment tekme. Griezmann je nespretno s podplatom čevlja v glavo zadel Firminha, za kar je prejel neposredni rdeč karton.

V nadaljevanju so bili z igralcem več gostje več pri žogi.

V 58 minuti je Robertson streljal čez gol. V 65 minuti pa je Oblak obranil strel Chamberlaina.

V 76 minuti neumnost Hermosa, ki je v kazenskem prostoru nepotrebno podrl Dioga Joto.Salah je iz enajstmetrovke žogo poslal v eno, Oblaka pa v drugo stran.

Zadnjo priložnost na tekmi je v sodnikovem podaljšku zamudil Correa, ki je s šestnajstih metrov streljal čez gol. Lepa priložnost za izenačenje je splavala po vodi.

V res lepi tekmi so na koncu zmagali gostje s 3:2. Ne moremo se znebiti vtisa, da so si Jan Oblak in njegovi soigralci zaslužili vsaj točko. Z izjemo prvih petnajstih minut,  ko jih je Liverpool nadigral, so imeli več stoodstotnih priložnosti. Vratar gostov Allison je bil v vrhunski formi, predvsem v situacijah ena na ena z domačimi napadalci. Ob tem sta tako Griezmann kot Hermoso storila neumnosti. Liverpool je darili izkoristil in prišel do zmage. Ob tem je treba tudi povedati, da je sodnik Siebert v 83 minuti najprej pokazal na enajstmetrovko za domače, nato pa si je premislil. To je bil tudi najbolj sporen moment tekme.