9.9 C
četrtek, 18 aprila, 2024

Atalanta ni zmogla zlomiti odpor Angležev

Piše: C. R.

V 4.krogu Lige prvakov so bile včeraj odigrane tekme skupin od E do H. Srečala so se ista moštva kot v tretjem krogu, le da so bili tokrat domačini gostje iz prejšnjega kroga.

Spet smo pod drobnogled vzeli tekmo Atalante in Manchester Uniteda. Tekmo v prejšnjem krogu je po preobratu dobil United, potem ko so Italijani ob polčasu vodili že z dvema goloma razlike.

Tudi tokrat je Atalanta prva povedla. Po podaji Zapate je Josip Iličić v 12.minuti s strelom po tleh presenetil gostujočega vratarja De Geo, ki ni najbolje reagiral.

Pred tem so imeli prvi priložnost gostje. Po strelu McTominaya je vratnica preprečila vodstvo “Rdečih vragov”.

Po zadetku so imeli oboji svoje minute igre, nekoliko več so bili pri žogi domači.

Zapata bi lahko tako v 21.minuti kot deset minut kasneje povišal vodstvo,  a se ni izkazal pri zaključnih strelih.

United vse do 45.minute ni bil pretirano nevaren. Takrat pa je po izvrstni podaji Fernandesa s peto “zimzeleni” Ronaldo izenačil.

V drugi polčas sta obe ekipi krenili odločno,  z željo dati drugi gol.

To je v 57.minuti končno uspelo Zapati. Po globinski žogi Palomina je pobegnil gostujoči obrambi in brez težav premagal nemočnega De Geo.

Gostje si do konca tekme, kljub premoči v posesti žoge, niso uspeli pripraviti resnejše priložnosti. Kazalo je na zmago Atalante. Potem pa je v prvi minuti sodnikovega podaljška spet na sceno stopil Ronaldo. Z izrednim volejem s sedemnajstih metrov je zadel dolgi kot domačih vrat in postavil končni izid 2:2.

V ostalih tekmah je treba omeniti četrto zaporedno zmago Bayerna in Juventusa, obe moštvi  sta se že uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Predvsem Bavarci meljejo svoje nasprotnike, Benfici so dali pet golov. Tudi aktualni zmagovalec Lige prvakov Chelsea si je z zmago na Švedskem praktično že utrl pot naprej.

Najbolj izenačeni sta skupini F in G, kjer si še nobeno moštvo ni zagotovilo napredovanja.