3.7 C
sreda, 24 aprila, 2024

Arsenal se je le stežka branil pred borbenimi Čehi

Piše: Samo Vidovič

Včeraj so bile odigrane prve tekme četrtfinala Lige Evropa. V Londonu sta se pomerila Arsenal in praška Slavija. Domačini so se dolgo mučili z borbenimi Čehi, šele v 86 so povedli z golom Pepeja. Ko je kazalo, da bodo minimalno zmagali, je v tretji minuti sodnikovega podaljška Holeš izenačil in postavil končni rezultat 1:1.

Drugi angleški predstavnik v tej ligi Manchester United je bil uspešnejši. Z goloma Rashforda v 31 in Bruna Fernandesa iz enajstmetrovke v 90 minuti je v gosteh premagal špansko Granado z 2:0 in si zagotovil lepo prednost pred povratno tekmo.

V Amsterdamu je Ajax proti Romi z golom Klaassna v 39 minuti povedel z 1:0. Rimljani so v drugem polčasu uspeli spreobrniti rezultat in zmagati z 2:1. Gole sta dala Pellegrini v 57 in Ibanez v 87 minuti.

V Zagrebu pa je španski Villarreal premagal domači Dinamo z 1:0. Edini gol na tekmi je iz enajstmetrovke dal Moreno v 44 minuti tekme.

Povratne tekme bodo odigrane naslednji četrtek.