6.1 C
četrtek, 18 aprila, 2024

Anže Kopitar dvakrat podal za zadetek, njegovi Kralji zmagali v olimpijskem Vancouvru

Za Anžetom Kopitarjem je odličen večer v severnoameriški hokejski ligi NHL. Kopitar je bil podajalec pri obeh zadetkih Los Angeles Kings, ki so slavili zmago v gosteh pri Vancouver Canucks po podaljšku z 2:1. Gre za drugo zaporedno zmago kraljev, ki ostajajo na zadnjem mestu konferenčne lestvice.

Kralji so prvi prišli do vodstva, ko je v 31. minuti v polno, po Kopitarjevi asistenci, zadel Alex Iafallo.

Domači so izenačili v 57. minuti z zadetkom Markusa Granlunda ter izsilili podaljšek, v katerem pa so bili podjetnejši gostje iz Kalifornije. Odlični gol je po pičlih 53 sekundah podaljška zadel Dustin Brown, ob asistenci kapetana Kopitarja.

V vratih se je izkazal Cal Petersen, ki je zbral 32 obramb, pri domačih je Jacob Markstrom imel na svojem seznamu 23 obramb.

Los Angeles ostaja v Kanadi. V noči na soboto jih čaka gostovanje pri ekipi Edmonton Oilers.